Yeşim Karadağ Masaya Yumruğu Vurdu..

21.02.2018

Yeşim Karadağ Masaya Yumruğu Vurdu..

AK Parti’de son dakika gelişmesi yaşandı. Saat 17.00’da AK Parti Gençlik Kolları İl Başkanı olarak tek aday olarak kongreye gidecek olan Bülent Turan’ın desteklediği Burak Balık’ın başkan adaylığı askıya alındı! Genel Merkez kongre süreci dahil her şeyi askıya aldı. Böylece Burak Balık’ın başkanlığı 17.00-21.00 saatleri arasında geçerli kaldı!

AK Parti içerisinde yaşanan son dakika gelişmeleri peş peşe yaşanmaya devam ediyor. Bülent Turan ve Yeşim Karadağ arasında yaşanan gerilim Gençlik Kolları İl Başkanının kim olacağına kadar gelmişti. İki haftadır süren yeni krizde bugün Genel Merkezin kararı ile Bülent Turan’ın desteklediği Burak Balık kongreye tek başkan adayı olarak girecekti. Karar saat 17.00 sularında belli olmuştu.

 

BAŞKANLIĞI SADECE 4 SAAT SÜRDÜ!

 

Bu hafta gerçekleşmesi planlanan İl Gençlik Kolları Başkanlığı için Halit Kubilay Fırat, Yiğit Akkoyun, Erhan Taşkıran ve Burak Balık’ın isimleri geçiyordu. Ne olduysa Burak Balık’ın İl Gençlik Kolları Başkanı olarak lanse edilmesinden sonra yaşandı. Sosyal medyada Burak Balık’ın kim olduğu kadar; adaylar arasında yer alan Yiğit Akkoyun’un ağabeyi Halil Akkoyun’un yaptığı paylaşımlarda gündeme damga vurdu.

 

YEŞİM KARADAĞ MASAYA YUMRUĞU VURDU!

 

Edinilen bilgiye göre; AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ bazı temaslarda bulunmak için bugün Ankara’daydı. Burak Balık’ın başkanlığa adaylığı da burada kendisine bildirildi. Karadağ’ın “Ben Bununla Çalışamam” dediği Burak Balık her ne kadar tek aday olarak gösterilse de Karadağ Kongre süreci ve Burak Balık ismini iptal ettirmeyi başardı!

 

İl Başkanı Yeşim Karadağ, Genel Merkezde yetkililerle yaptığı görüşmelerde Burak Balık’ın Çanakkale’de yeterince tanınmadığı, Çanakkaleli olmadığı dolayısıyla partiye yeterince katkı sunamayacağı konusunda Genel Merkez yetkililerini ikna etmeyi başardığı öğrenildi. Kongre sürecinin askıya alınmasına karar veren Genel Merkez, ayrıca adayların yeniden değerlendirilmesi ve görüşmeler için seçimlerinde ertelenmesini sağladı. Bülent Turan’ın desteklediği Burak Balık’ın gelinen son durumda Başkan adaylığı sadece 17.00 – 21.00 saatleri arasında geçen 4 saat sürdü.

AYNALI PAZAR

İLGİLİ HABERİ OKUMAK İÇİN: AK Parti’de Başkan Belli Oldu.. Ortalık Karıştı!

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz