YENİ ÇAN DEVLET HASTANESİNİN TEMELİ COŞKULU BİR TÖRENLE ATILDI

14.06.2018

YENİ ÇAN DEVLET HASTANESİNİN TEMELİ COŞKULU BİR TÖRENLE ATILDI

Sağlık sektöründe yapılan nice hizmetin yanı sıra, son yıllarda yapılan şehir hastaneleri ve ilçelere de kazandırılan hastanelerden biri de Çan oldu. 13 Haziran 2018 Çarşamba günü saat 19.00’da TKİ Lojmanları yanına yapılacak olan yeni Çan Devlet Hastanesi’nin açılış töreni AK Parti Grup Başkan Vekili Bülent Turan, Çanakkale Valisi Orhan Tavlı, Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu, İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Taşçı ve pek çok misafir ve Çan Halkının katılımıyla ve dualarla gerçekleştirildi.

Çan’a yapılan bu yatırım için devletimize çok teşekkür ediyoruz diyen Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman KUZU, yapılacak olan hastaneyle ilgili önemli noktalara değindi.  Kimi zihniyetlerin anlamsız meselelerle konuyu bulandırmaya çalıştığını ancak asıl önemli olan konunun ise böylesi yeni ve kıymetli bir hizmetin Çan’a kazandırılmış olmasına vurgu yaptı. Eski hastane yapılırken de daha önce de kim gidecek bu dağın başına diyenlere, şu an hastanenin yerinin değişiyor olmasına tepki gösterenlere; mevcut yerine yapılsa eskisinin yıkılması ve yenisinin yapımına kadar da Çan’ın hastanesiz kalmasının mümkün olmadığını söyledi. Ayrıca yeni yapılacak olan hastane yerinin de hazineye ait olduğunu ve Bakanlığın politikası gereği hastanelerin, şehir giriş-çıkışlarına ve çevre yolu üzerlerine yapılıyor olduğunu dile getirdi. Mevcut hastaneye ulaşım süresiyle, yeni yapılacak olan hastaneye ulaşım süresinin de aynı olduğunu ifade eden Başkan KUZU; yeni yapılacak olan hastanenin eskisinden 3 kat daha büyük olduğunu da ifadelerine ekledi. KUZU; “Yeni yapılacak hastanenin projesi resmi olarak 75 yataklı, bu da ilçe nüfusumuza göre bakanlıkça belirleniyor.  Ancak acil, yoğun bakım, müşahede odalarındaki yatak sayısıyla beraber bu sayı 140’a yani iki katına kadar ulaşıyor. Bugün burada “Yaparsa Ak Parti Yapar” ifadesinin canlı örneğini yaşıyoruz. 1,5 Yıl sonra da yine hep birlikte hastanemizin açılışını yapacağız nasipse.” dedikten sonra, AK Parti hizmet anlayışıyla buluşan ülkemizin 16 yılda nasıl bir şaha kalktığından, 2009’da da Çan’ın AK Partiyle buluşmasıyla beraber bu şahlanıştan istifade ettiğinden bahsetti. Yine AK Belediyeciliğin hizmet anlayışıyla bayramdan hemen sonra, Çan’a,  15 milyonluk dev bir yatırımla alt yapı, yollar ve 1000 araçlık yeni otopark alanlarıyla da yeni bir hizmetin, ilk kazmasının da vurulacağını sözlerine ekledi. Şu an ülkenin 24 Haziran seçimlerine odaklandığını ve bu süreçten sonra Türkiye için yeni bir dönem, yeni bir kırılma noktası olacak. İşte bu sebepten büyüyüp güçlenmemizden korkanlara,  daha özgür, daha güçlü bir Türkiye için, 24 Haziranda zincirlerimizi kırmaya yeni Dünya düzeninde ülkemizi daha da şahlandırma yolunda kararlılıkla adım atmamız gerektiğine de ayrıca vurgu yaptı.

Yapılan konuşmaların sonrasından gerçekleştirilen temel atma töreninin hemen ardından da, Çan Belediyesince hazırlanan tüm halka açık iftar yemeğine geçildi.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz