Yapraklar Düşerken: Sonbaharda Yapılacak En Güzel Aktiviteler

02.10.2016

Yapraklar Düşerken: Sonbaharda Yapılacak En Güzel Aktiviteler

Sonbaharı karşıladık bile. Havalar yaz modundan çıktı, ince hırkalarımızı giymeye başladık ama şanslıyız ki henüz kış ağırlığı da çökmedi vücutlarımıza. Sonbaharın tadı herkes için bir başka: taze bir hava, pastel tonlarda yapraklar, akşamüstü gökyüzünün rengi… En romantik, en hüzünlü, en aylak, en miskin zamanı yılın. Aman ha, sakın tam depresyon havaları bunlar diyenlere de aldırmayın. Hüznü varsa da, bu hüzün ruh halinizi ve vücudunuzu daha üretken kılabilecek bir potansiyelde. Bir defa, sonbaharın ilham veren karakterinden kolay kolay kimse kurtulamıyor. Kasım’da Aşk Başkadır diyeni de haksız değil. Sonbaharda kendinizi iyi hissedebileceğiniz pek çok şey yapabilirsiniz. İşte sizesonbaharda yapılabilecek aktivitelerden bazıları!

1.Film Geceleri

Film Geceleri

Artık akşamüstü havaları serinliyor. Çoğu akşamınızı evde geçirmek isteyeceğiniz günler başladı bile. Sonbaharın tadı en güzel akşam ev partileri ve film geceleriyle çıkar. Pizzanızı söyleyin, arkadaşlarınızı çağırın, güzel bir film açın ve izleyin.

2.Yeni Bir Defter Alın

Yeni Defter

Sonbaharın içe dönme mevsimi olduğu sıklıkla söylenir. İlham verici özelliğinden zaten kimsenin şüphesi yok sanırım. Duygularınızı yazıya dökmenin en güzel zamanıdır sonbahar. Kendinize güzel bir defter alın ve ilham geldikçe yazın. Pişman olmayacaksınız.

3.Yürüyüş İyi Gelecek

Yürüyüş Yapın

Kış mevsiminin soğukları henüz bastırmamışken hâlâ iş sonrası uzun yürüyüşler için vaktiniz var demektir. İşten çıktıktan sonra yolunuzu uzatın, hafif esintili sokaklarda yürüyün ya da akşamüstü koşularına çıkın.

4.Kitap Okuyun

Kitap Okuyun

Sonbaharın içine kapandırdığı insanlardansanız, sizin için en keyifli aktivite ince, hafif bir battaniyenin altına kıvrılıp renkli yastıklarla desteklediğiniz yataktan yuvanızda en sevdiğiniz romanları, şiir kitaplarını okumak olabilir. Sonbaharda yapılabilecek aktiviteler arasında hayır diyemeyeceğiniz bir şey varsa, o da sanıyoruz ki budur.

5.Saatlerce Bir Manzarayı İzleyerek Mutlu Olun

Manzara İzleyin

Sonbaharın doğaya en güzel katkısı pastel tonlar olsa gerek. Elbette yeşili seviyoruz, ancak yine de sarı, kırmızı ve kahverengi tonlarının ruhumuz üzerindeki huzur verici ve yatıştırıcı etkisini inkâr edemeyiz. Bir küçük tepeden denizi izleyin ya da bir koruluk alanda uzanın ve gökyüzüne bakın.

6.Sonbahar Festivallerine Bilet Alın

Festivallere Gidin

Sonbahar, yurtdışı tatil planları yapanlar için de en güzel mevsimlerden biri. Sonbaharda yapılabilecek aktivitelerarasına Avrupa’daki çeşitli müzik ve kültür festivallerine gitmeyi de dâhil edebilirsiniz. Partnerinizle ya da arkadaşınızla unutulmaz bir sonbahar deneyimi yaşayabilirsiniz.

7.Yağmurdan Kaçmayın!

Yağmurdan Kaçmayın

Sonbahar, bazen aniden bastıran yağmurlarıyla da sürprizli bir mevsim. Mevsimin ilk yağmurlarından koşarak kaçmayın. Bazen isteseniz de kaçamayacağınız durumlar olur zaten, kabullenin, ıslanın, keyfini çıkarın. Çok üşümeden ıslanmanın arındırıcı bereketine inanın!

8.Kampa Gidin!

Kampa Gidin

Çadırınızı kaptığınız gibi göl kenarı olsun, ormanlık alan olsun, bir sonbahar hafta sonu için kampa gidin. Sonbahardakamp yapmanın –tedarikli olduğunuz müddetçe- keyfi bir başka. Yaz kamplarında olduğu gibi çadırdan boğucu sıcağa uyanmak yerine, taze, hafif bir havaya adım atacaksınız.

9.Denize Karşı Bir Kahveye Ne Dersiniz?

Kahve İçin

Eğer denize kıyısı olan bir kentte yaşıyorsanız, henüz kış rüzgârlarının vurmadığı sahillere gidin. Ya evde termosunuza doldurduğunuz kahveyi yudumlayın ya da bir kafeye oturup huzurla kahvenizi için. İnsanın içi bir hoş oluyor doğrusu.

11.Sanat Galerilerine Uğrayın

Festivallere Gidin

Şehrinizdeki sanat galerilerini ihmal etmeyin. İster tek başınıza, ister partneriniz ya da arkadaşlarınızla birlikte sanat galerilerine gidin, ruhunuzu besleyin, gözünüzü okşayın.

12.Müziği İhmal Etmeyin

Müzik Dinleyin

Yaz boyu açık havada, festival alanlarında dinlediğiniz konserler artık kapalı mekânlarda. Mutlaka konserleri takip edin, kulağınızı güzel müzikten mahrum bırakmayın. Eğlenin, gezin, dans edin ve sevin!

Sizin sonbaharda yapmayı en sevdiğiniz aktiviteler hangileri? Yorumlar bölümünde bizimle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Ümit Özdemir
04 Ekim 2016 - 14:59

Benim favori aktvitem yaz kış bahar hep anime izlemektir. Tavsiye ederim. Çoğu flim ve diziden çok daha kaliteli yapımlar var.