“Vatandaşın değişim talebi var”

25.01.2018

“Vatandaşın değişim talebi var”

CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz, CHP Kurultayı’nda genel başkanlık iççin aday olan Muharrem İnce’yi destekleyeceğini açıkladı. KALEM’e konuşan Öz; “Vatandaşın değişim talebini görüyoruz. CHP’liler başarıyı arzuluyor” dedi.

CHP’nin 36’ıncı Büyük Kurultay’ında genel başkanlık için adaylığını ilan Yalova Milletvekili Muharrem İnce’ye Çanakkale Milletvekili Bülent Öz’den destek geldi. Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı İnce’yi destekleyeceğini açıklayan Öz; “Muharrem Bey’e destek veriyoruz.  Delegeler kendi özgür iradeleriyle oylarını kullanarak tercihlerini yapacaktır. Biz de aynı şekilde CHP’nin 36’ıncı kurultayında bu yönde destek vereceğiz.  Parti örgütü terbiyemiz gereği; nasıl ki il ve ilçe kongrelerinde adaylar çıkar yarışır ve kim seçilirse seçilsin bizim ilçe il başkanımızdır deriz. Kongre tamamlandıktan sonra örgüt terbiyemiz gereği yolumuza devam ederiz. Biz partimiz adına çalışmalarımızı yürütürüz. Bu yönde de aynı düşüncedeyiz. Genel başkanlık için birden fazla aday olacak. Öyle görünüyor. Bu noktada herkes bir tercih yapacaktır. Bu da demokrasinin bir gereği. Bizim tercihimiz bu yönde. Kim seçilirse seçilsin bizim genel başkanımızdır.  Genel başkanın emrinde parti politikalarını anlatmaya devam edeceğiz” dedi.

“BAŞARIYA ARZU VAR”

Sokaklarda vatandaşların taleplerini dinlediklerini belirten Öz; “Bizler kırsalda kentte çok fazla ziyaret gerçekleştiriyoruz. Sokağın halkın sesini de duyuyoruz. Açıkçası bir değişim talebi de gittiğimiz yerlerde yok değil. Geçmiş seçimlere baktığımızda, sürekli istediğimiz başarıyı elde edemediğimiz bir tabloyla karşılaştık. Bu yönde tabi CHP, sade bir üyenin yada CHP’ye gönül vermiş vatandaşların artık bir başarıya arzu duyduğunu biliyoruz. Vatandaşın değişim talebini ben görüyorum. Bu açıdan benim düşüncem de o yönde. Bu değişim, örgütlerde, parti tabanında bir heyecana sebep olacağını düşünüyorum. Önümüzde seçimler var. Bizler bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdüreceğiz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör: İlyas Çolak

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz