Üniversitelere e-kayıtlar yarın başlıyor

11.08.2016

Üniversitelere e-kayıtlar yarın başlıyor

Üniversiteye kayıt hakkı kazananların e-kayıtları yarın başlayacak, 16 Ağustos’ta sona erecek. Aynı tarih aralığında üniversite kazanan fakat ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınavına girecek adaylar da yükseköğretim kurumlarına geçici kayıt olabilecek.

YÖK’ten yapılan yazılı açıklamaya göre, üniversitelere e-kayıtlar 12-16 Ağustos’ta, kayıtlar 15-19 Ağustos’ta, ek yerleştirme tercihleri 26-30 Ağustos’ta, ek yerleştirmeler sonrası kayıtlar ise 6-9 Eylül’de yapılacak. Aynı tarihlerde, bir yükseköğretim programına kayıt hakkı kazanan ancak ortaöğretim kurumlarından mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınavına girecek adayların da yükseköğretim kurumlarına geçici kayıtları gerçekleştirilecek.

Bu adaylardan, mezun olduklarına ilişkin belgelerini 30 Aralık 2016’ya kadar yükseköğretim kurumuna ibraz edenlerin asıl kayıtları gerçekleştirilecek ancak bu tarihe kadar mezuniyetlerini belgeleyemeyenlerin geçici kayıtları silinecek. Bu durumda olup belirlenen tarihlerde geçici kayıtlarını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacak.

İlgili Terimler : ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz