TELEFON DOLANDIRICILIĞININ ÖNÜNE NE ZAMAN GEÇİLECEK?

29.01.2018

TELEFON DOLANDIRICILIĞININ ÖNÜNE NE ZAMAN GEÇİLECEK?

CHP Çanakkale Milletvekili TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bülent ÖZ, her geçen gün artan ve önüne geçilemeyen telefon dolandırıcılığı vakaları ile ilgili yazılı olarak cevaplandırması için İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU’ya soru önergesi verdi.

 

CHP’li ÖZ, soru önergesinin açıklamasında şunları ifade etti:

ÖNÜNE GEÇİLEMEYEN DOLANDIRICILIK VAKALARINA HER GEÇEN GÜN YENİSİ EKLENİYOR

Ülkemizde, kendini polis ve savcı olarak tanıtanlar tarafından telefon ile aranan vatandaşlarımız, terör örgütü ile bağlantısı olduğu ve telefon numarasının çeşitli suç örgütlerinin eline geçtiği iddia edilerek yapılan dolandırıcılık vakaları her geçen gün artmaktadır.

 

Polis ve Jandarma güçlerimiz, sıklıklasms ile bilgilendirme yapmasına rağmen, cezaların caydırıcı olmayışı nedeniyle Çanakkale ve ülkemizin genelinde dolandırıcılık vakalarının önüne geçilememiştir.

 

 

TBMM Başkanlık Divanı Üyesi Bülent ÖZ, açıklamalarının ardından Çanakkale ve ülke genelindeki dolandırıcılık vakalarını hatırlatarak, İçişleri Bakanı Süleyman SOYLU’yaşu soruları yöneltti:

 

  • Son 5 yıl içinde Çanakkale’de ve ülke genelinde telefon dolandırıcılığına uğrayan kişi sayısı kaçtır? Ve bu kişilerin uğradığı maddi kaybın toplamı ne kadardır?
  • Telefon dolandırıcılığının önlenebilmesi için yapılan çalışmalar nelerdir? Ve bu çalışmalar için harcamaların tutarı ne kadardır?
  • Dolandırıcılar, vatandaşlarımızın özel bilgilerine nasıl ulaşmaktadır?
  • Dolandırıcıların elde ettiği paraların kime aktarıldığı tespit edilip, haklarında herhangi işlem yapılmış mıdır?
  • Cezaların caydırıcı olması ve vatandaşlarımızın yaşadığı mağduriyetlerin önlenmesi adına hangi çalışmalar yapılmaktadır?

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz