Sekiz Dil Bilen Azerbaycan’lı, Terzialan’a Gelin Geldi

23.08.2016

Sekiz Dil Bilen Azerbaycan’lı, Terzialan’a Gelin Geldi

Azerbaycan asıllı 8 dil bilen Raya Mamedova, Çan’ın Terzialan beldesinde Terzialan Belediyesi Yazı İşleri Müdürü Naci Beceren ile  nikah masasına oturdu.

Belediye Yazı İşleri müdürü Naci BECEREN, 20.08.2016 Cumartesi günü, Saat 19:00 da, M.Cumhur ERSÜMER kapalı düğün salonunda düzenlenen sade bir nikah töreniyle , Raya MAMEDOVA ile evlendi.

Nikahı kıyan Terzialan Belediye Başkanı Tuncay GÖYMEN , evlenme cüzdanını geline vererek , her ikisine de ömür boyu mutluluklar diledi ve geleneksel hale gelen , 1 Adet Kuran-ı Kerim ile Türk Bayrağını da damat’a Teslim Etti. Gelin ile damat’ın şahitleri ise , Edremit Belediye Başkan Yrd. İlhan YAZICI ile Hanife TEKİN Oldu.

Yapılan Nikah Merasimine , Terzialan Belediye Başkanı Tuncay GÖYMEN, Edremit Belediye Başkan Yrd. İlhan YAZICI, Biga Belediyesi Personel Müdürü Zeynep TAVUS, Edremit Belediyesi Yazı İşleri Müdürü Birol KALAYCI, Çan Kaymakamlığı Yazı İşleri Personeli, Çan Ak Parti İlçe Başkanı Murat OKAN, Çan İş Adamlarından ve Ak Parti teşkilatından Hüseyin YILDIRIM, Okay TOY, Ayhan ÖNDER, Terzialan Ak Parti Belde Başkanı Cihan KOŞAR, Terzialan Belediyesi Personeli, Çakmakçayır Mahallesi Muhtarı Turhan ÇETİN, Terzialan İlkokul Müdürü Murat CANDEMİR ve çok sayıda davetli katıldı.

8 Dil Bilen ve Aslen Azerbeycanlı Olan gelin Raya MAMEDOVA , uzun süredir Rusya’nın Sen Petersburg şehrinde ikamet ediyordu. Nikah töreni sonrası davetlilere yemek ikramı yapıldı ve fotoğraflarla da ölümsüzleşen Nikah Töreni de sona ermiş oldu.

Çanlıdostlar, çiftimizi tebrik ediyor, ömür boyu mutluluklar diliyoruz

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz