Satranç Turnuvalarında İlk Hamle Başkan Kuzu’dan

31.01.2017

Satranç Turnuvalarında İlk Hamle Başkan Kuzu’dan

Bugün Çan Belediyesi Menderes Parkı’nda gerçekleştirilen Çan Belediyesi 5. Satranç Turnuvaları Başkan KUZU’nun ilk hamlesiyle başladı.

4 Gün boyunca sürecek olan, ilkokul, ortaokul, lise ve yetişkinler olmak üzere dört kategori halinde düzenlenen turnuvalara toplam da 150 satranç oyuncusu katılım gösterdi. Turnuvalar Cuma günü oynanacak olan son maçların ardından ödül töreni ile son bulacak.

 

Çan Belediyesi 5. Satranç Turnuvaları açılış töreninde konuşan Başkan KUZU; “Biz gençlerimizi ve onların geleceğini önemsiyoruz. Bundan ötürü, her alanda olduğu gibi, sportif faaliyetlerimize de ağırlık veriyoruz. Güreşten, tekvandodan, satranca kadar, spora dair ne varsa, gereğini yapıyor ve meyvelerini topluyoruz. Örneğin, güreşte, Avrupa şampiyonumuz var. Bu da Çan için, ülkemiz için büyük bir başarı, büyük bir gurur kaynağı. Yine tekvando da çok iyi başarılar elde ediyoruz. Bu tür faaliyetler düzenlememizdeki asıl amacımız, çocuklarımızın ilgi duydukları ve kendilerini ifade edebilecekleri meşguliyetler oluşturmak ve onları kötü ve gereksiz meşguliyetlerden korumak. Şunu da ayrıca ifade etmem gerekirse, bu yarışmalarda dereceye girmekten ziyade, bu faaliyetlere katılmak daha da anlamlı, çünkü sporcunun gelişimine ayrıca katkı sağlıyor. Bu anlamda onları destekleyen ailelerine çok teşekkür ediyoruz. Yine turnuvalarımızı düzenlememizde bize alt yapıyı sağlayan ve turnuvalar boyunca görev alan tüm hakem arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Son olarak da desteklerinden ötürü Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’ne teşekkür ediyoruz.” dedi.

 

 

 

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz