‘Rabia’ işaretini yapamayan üyelere afişli eğitim verilecek!

30.09.2017

‘Rabia’ işaretini yapamayan üyelere afişli eğitim verilecek!

“Rabia” işareti AKP’nin resmi işareti oldu ama partide bu işareti yapmayı beceremeyen çok sayıda üye var. AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, “rabia” işaretini anlatan afişleri parti teşkilatlarına gönderdi.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, “rabia” işaretini anlatan afişleri parti teşkilatlarına gönderdi

Habertürk’ten Volkan Yanardağ’ın haberine göre AKP, Tayyip Erdoğan’ın “Hâlâ yapmayı bilmeyenler var” diyerek teşkilat mensuplarını eleştirdiği “rabia” işaretiyle ilgili harekete geçti. Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, “Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet” sloganıyla özetlenen “rabia”yı teşkilatlara anlatacak bir afiş hazırlattı.

Erdoğan’ın Rabia işaretiyle sembolleştirdiği “Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet” sloganı AKP’nin son yapılan olağanüstü kongresinde parti tüzüğüne girmişti. Erdoğan, iki hafta önce yapılan Belediye Başkanları İstişare ve Değerlendirme Toplantısı’nda “Hâlâ rabia işaretini bilmeyenler var. Bizim partimizin işareti bu. Mahir Bey herhalde bunu yazılı olarak göndereceksiniz. Başka çaresi yok” demişti.

TEŞKİLATLARA GÖNDERİLDİ

Genel Başkan Yardımcısı Ünal, teşkilatı bilgilendirme amacıyla bir çalışma gerçekleştirdi. Bu çalışma, AKP’nin son yapılan merkez yürütme kurulu ve merkez karar ve yönetim kurulunda ele alındı. Erdoğan’ın onayının ardından hazırlanan afiş, teşkilatlara gönderilmeye başlandı.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz