“Provokasyonla Yürüyüşümüzün Engellenemeyeceğini Bilmeliler”

29.06.2017

“Provokasyonla Yürüyüşümüzün Engellenemeyeceğini Bilmeliler”

CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz, Ankara’dan başlayarak İstanbul’a devam eden Adalet Yürüyüşünde ki yapılan provokasyonlar üzerine yaptığı açıklamalarda; “Biz sadece Adalet için yürüyoruz ve hiçbir provokasyona gelmeyeceğiz” dedi.

CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz, Ankara’dan başlayarak İstanbul’a devam eden Adalet Yürüyüşünde ki yapılan provokasyonlar üzerine yaptığı açıklamalarda; “15 yıldır İktidarın her çıkmaza girdiğinde çamur at izi kalsın anlayışına bir yenisi daha eklendi ve Düzce’de yaşanan yola gübre dökme ile yola kurşun bırakma olayı ile akıllarınca yürüyüşümüzü engellemeye çalışmaktadırlar. Bu olayda Düzce Halkını bir kenara koyuyoruz. Düzce’ye girdiğimizden çıktığımız ana kadar bize olan ilgilerini görmüş bulunuyoruz. Biz sadece Adalet için yürüyoruz ve hiçbir provokasyona gelmeyeceğiz” dedi.

“PROTESTO EDENİN DE DEMOKRATİK HAKKI VARDIR”

Milletvekili Bülent Öz açıklamalarının devamında; “Bu olayı kimler yapmışsa bilsinler ki, Cumhuriyet Halk Partisi olarak, bize destek olanı alkışlıyoruz bizi protesto edene de saygı duyuyoruz. Çünkü demokrasinin ne demek olduğunu biliyoruz. Protesto edenin de demokratik hakkı olduğunu düşünüyoruz. Adalet herkesin için olmalıdır ilkesiyle bir gün Adalet herkese lazım olacak diyoruz ve biz Onlar için de yürüyoruz” dedi.

“ADALET YÜRÜYÜŞÜMÜZ HİÇBİR PARTİ İÇİN DEĞİL, VATANDAŞIMIZ İÇİNDİR”

Adalet Yürüyüşüne her geçen gün desteğin arttığına dikkat çeken Milletvekili Bülent öz; “Ancak biz vatandaşımız ötekileşmesin dedikçe, iktidar kanadının ayrıştırıcı söylemlerine üzülüyoruz. Referandum sürecinde de parti kimliğimizle vatandaşımıza gitmedik. Bugün de yürüyüşümüzü parti kimliğiyle değil bir yurttaş kimliğiyle gerçekleştiriyoruz. Çünkü söz konusu toplumun duyarlılığıdır, geleceğimizdir ve yapılan toplumsal haksızlıktır. Bu yürüyüş sadece bir milletvekilimizin tutuklanması için de değildir. Bu yürüyüş ülkemizde Adaletsizliğe uğrayan her bir yurttaşımız içindir. Hakça bir yaşam, adilce bir düzenin tesis edilmesi içindir. Ülkenin her kademesini saran Adaletsizliklerin ortadan kalkması içindir.

Yürüyüşümüze destek her geçen gün artıyor ve AKP de görüyor ki bize tepki gösteren sayısı azalırken destek veren sayısı artıyor. Üstelik yanımıza gelenlere parti kimliklerini sormamamıza rağmen birçok kez biz AKP’ye oy verdik, referandumda evet verdik ama yürüyüşünüzde destekçiniz olacağız diyen vatandaşımız bizimle yürümektedir. Bu da yürüyüşümüzün gelecek kaygısı duyan herkesi etkilediğinin ve yarınlarda adalet ve güvence altında yaşamak isteyen herkesin demokratik tepkisi olduğunun göstergesidir. Gerçek adalet sağlandığında kazanan hiçbir parti değil, vatandaşımız ve ülkemiz olacaktır” dedi.

“HER SEÇİM ÖNCESİ TERÖR BİTECEK YALANI”

Her seçim dönemi öncesinde “Terör Bitecek” şeklinde kampanya yapan AK Parti Hükümetinin yalan söylediğini açıklayan Bülent Öz; “AKP her seçim öncesi vatandaşımızı kandırmaktadır. AKP, 15 yıldır her seçim döneminde özellikle 1 Kasım Genel Seçimleri ve 16 Nisan Referandumunun kendi lehlerine sonuçlanmaması halinde terörün devam edeceği tehdidini savurmaya devam etmiştir. Bugün ise ne yazık ki, Şehitlerimiz gelmeye devam etmektedir. Adeta yurttaşlarımızın aklıyla oynayan bir iktidar karşısında Halkımız gerçekleri görmektedir. 15 yıldır her seçim döneminde terör bitecek, ekonomi düzelecek vaatlerini seçimden sonra unutup yerine getiremeyenler, yol yaptık, köprü yaptık demekten başka halkın karşısına çıkamaz durumdadır” dedi.

“15 YILDIR HALKIMIZI BALKON KONUŞMALARIYLA KANDIRDILAR”

Seçim akşamlarında AK Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın balkon konuşması yaptığını ve bu konuşmalarla da halkın kandırıldığını söyleyen Milletvekili Bülent Öz açıklamalarına şöyle devam etti; “15 yıldır terörü bitiremeyen, Hukuku yerle bir eden, Adaleti sağlayamayan bir iktidar karşısında biz bıçak kemiğe dayandığı için yürüyoruz, adalet bir terim olmasın, geleceğimizin güvencesi olsun diye yürüyoruz. 15 yıldır Balkon konuşmalarında barıştan, kardeşlikten, demokrasiden, hukuktan, adaletten bahsedip te bunları yerine getiremeyip, Halkımızı kandırdıkları için yürüyoruz. Aksine toplumu ötekileştirerek saldırganlıklarına her geçen gün bir başkasını ekleyen iktidar sözcüleri yanıldığının farkına varacak ve adalet bir gün Onlara da gerekli olduğunda kandırdıkları vatandaşımız onlar içinde adalet isteyecektir.

 

İktidar ülkede huzuru, demokrasiyi, özgürlükleri ve adaleti sağlamak yerine kendisi gibi düşünmeyen herkesi cezalandırmak ve sesini kısmak için adaletsizce tutuklama zihniyetleri gibi, vatandaşı yanlış yönlendirerek bir başka adaletsizliğe imza atmaktadırlar. Vatandaşımızın doğruları duyma ve gerçekleri görme hakkını elinden almaları vatandaşımıza karşı yapılmış en büyük adaletsizliktir.”

 

“EMİNİZ Kİ AKP, NE BİTMEZ YOLMUŞ DİYE ENDİŞE DUYMAKTADIR”

 

Adalet yürüyüşüne her geçen gün ilginin artması nedeniyle AK Parti’de endişeler olduğunu öne süren Milletvekili Bülent Öz açıklamalarına şöyle son verdi; “Adalet yürüyüşümüzün yoluna engel çıktıkça artan desteği gören AKP, eminiz ki ne bitmez yolmuş endişesi duymaktadır ve eminiz ki çıkıp ey CHP, o yürüdüğünüz yolları ben yaptım diyecektir. Adalet Yürüyüşümüzün yolu Aydınlıktır. Yürüyüşümüzün amacı vatandaşımızın adalet güvencesi altında yaşama özgürlüğüdür. Bizim tek amacımız, Türkiye’de demokrasinin, özgürlüklerin, adilce yaşam hakkının, hukukun üstünlüğünün, ayrışmanın değil toplumsal birlikteliğimizin sağlanması içindir. Adaletli bir Türkiye içindir” dedi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Yakup
02 Temmuz 2017 - 16:47

Batinin yavuklusu olmus bu parti …