Paralelci Profesör Hamit Palabıyık Tutuklandı…

21.08.2016

Paralelci Profesör Hamit Palabıyık Tutuklandı…

Sedat Laçiner’in rektörlüğü döneminde Paralel’in kalemşorluğunu yapan ve Çanakkale halkına hakaret eden Prof.Dr. Hamit Palabıyık tutuklandı.

Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi’ne Sedat Laçiner’in rektör olarak atanmasının ardından Çanakkale’de patlak veren Firuze Ateş, Feride K Yavaş gibi mahlaslı yazarların yanı sıra ismini saklamadan da Çanakkalelilere hakaret eden isimler birbiri ardına patlak vermişti. Bir dönem yazdığı köşe yazısında Çanakkale halkı için “Tembel, ayyaş” gibi hakaret ifadeleri içeren köşe yazısı yazan BİİBF eski Dekanı Prof.Dr. Hamit Palabıyık FETÖ/PDY soruşturması kapsamında çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Paralel yapının Çanakkale’de yayın organlarında yazılar yazan ve Sedat Laçiner’in an yakınındaki isim olarak bilinen Hamit Palabıyık’ın rektörlük seçimlerinden sonra sesi soluğu çıkmaz olmuştu.

 

Sedat Laçiner’in ÇOMÜ Rektörlüğü yaptığı dönemlerde kurulan karanlık sitelerde ve bazı yerel gazetelerin sayfalarında birden bire mahlaslı yazarlar türemişti. Firuze Ateş, Feride K Yavaş gibi mahlaslı isimlerle yazılar yazanların yanı sıra gerçek isimleriyle de köşe yazısı yazan akademisyenlerde vardı. Köşe yazısı yazan akademisyenlerden öyle bir isim var ki; 23 Ağustos 2012 yılında yazdığı bir köşe yazısında tüm Çanakkale halkını tembel ve ayyaş olarak niteleyerek hakaret etmişti.

 

ÇANAKKALE HALKINA AYYAŞ DEMİŞTİ

 

ÇOMÜ’nün imkânlarıyla kurdukları sitelerden ve gazeteler aracılığı ile kentin siyasi aktörlerini, iş dünyasının önde gelen temsilcilerini karalayan bu isimler arasında aleni olarak kendi ismiyle yazılar yazanlardan birisi olan dönemin BİİBF Dekanı Porf.Dr. Hamit Palabıyık yazdığı bir yazı ile Çanakkale’de infial yaratmıştı. Hamit Palabıyık “Çanakkale’de Değişim Direncinin Nedenleri” adlı yazdığı köşe yazısında;

 

“Türkiye’nin en yaşlı kentiyiz ve bazılarımız artık çalışmak istemiyor. Daha doğrusu zora gelmek istemiyor. Yeni projeler, daha çok çalışmak, daha çok gelişmek hiç de cazip gelmiyor. Bu kişilerden bazıları ise bahçesinde domates yetiştirmekle, ya da balkonunda çay içmekle meşgul, yaşananlara kulak bile vermiyor.

 

Yaşları genç de olsa onlara göre Çanakkale demek sakinlik demek, doğallık demek, akşamları geç vakitlere kadar kafayı çekmek demek, dans etmek demek, denizde yüzmek, dağda yürüyüşler demek. Hatta aylak aylak dolaşmak demek.”

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Sedat
18 Kasım 2016 - 10:15

Aslında Hamit hoca Durum tespiti yapmış Hakaret değil,,,Ama siz Gazeteciler anlamak istediğiniz gibi anlıyorsunuz,Evet tembel ve Ayyaş lık hat safhada, Hakaret bunun neresinde,,,İçki içilmeyen lokanta bulmak zor Benim nahiyem Evreşede doğru düzgün yemek yemeye yer yok ,Anma içki içmek için bir sürü yer var….Objektif bakın olaylara,,,,Hamit hocayıda karalamayın Gün gelir bedelini ağır ödersiniz…Tazminat davası açılır hakkınız da , İkaz edeyim dedim gerisi beni ilgilendirmez…..Hamit hocanın yaptığı durum tespitinin her harfinin altına imza atarım,,Gerçekleri söylemek hakaretse bende hakaret ediyorum…Bir Çanakkale çocuğu olarak…..Şehit kanıyla sulanmış o mübarek toprakları Alkol le suluyorsunuz…..!