ÖZ; GEÇMİŞTE KAZANILAN HER SAVAŞ BUGÜN BİZİM VAR OLMA NEDENİMİZDİR

23.03.2017

ÖZ; GEÇMİŞTE KAZANILAN HER SAVAŞ BUGÜN BİZİM VAR OLMA NEDENİMİZDİR

CHP Çanakkale Milletvekili Bülent ÖZ; Yaptığı Basın Açıklamasında; Şanlı Türk Tarihi boyunca geçmişimiz kahramanlıklar ve başarılarla doludur. Tarihte kurulan 16 Türk Devletinin liderleri, komutanları ve halkı ile dünya tarihine adını yazdırmıştır. Devlet yönetiminin hak ve adalet temelinde olması şanlı tarihimizin göstergesidir.

Tarihimiz boyunca her sultan, her padişah, her komutan ve bugün Türkiye Cumhuriyeti’nin her Başbakanı ülkelerine bıraktıkları projelerle, eserlerle hep hatırlanır, hatırlanacaktır. Her dönemin ayrı kahramanlık ve başarı öyküsü vardır. Hayata geçirilen her proje, yapıt, eser ve bunu sağlayan her lider bizim övünç kaynağımızdır. Geçmişte kazanılan her savaş bugün bizim var olmamızın nedenidir. Hiçbir tarih geçmiş dönemin tarihinin önüne geçemez. Hiçbir başarı başka başarıları gölgeleyemez dedi.

HİÇBİR ZAFER BAŞKA ZAFERLERİ GÖLGELEYEMEZ.

CHP’li ÖZ; 18 Mart Deniz Zaferi ve Şehitlerimizi Anma törenleri çerçevesinde, Çanakkale’de bir AVM’de açılan sergi alanındaki 1915 ÇANAKKALE TEMMUZ ZAFERİ temalı görsellerde bir kahramanlık öyküsü hatırlatılmaya çalışılmış fakat 1915 Deniz Zaferi’nin başarısı gölgelemiştir.

15 Temmuz 2015 hain darbe girişiminde halkımız kahramanca tankların önüne yatarak bu darbenin başarılı olmamasında büyük pay sahibi olmuştur. Bunu kimse inkar edemez. 1915 Deniz Zaferimiz şanlı tarihimizde nasıl yerini almışsa,15 Temmuz’da şehit olan 240 insanımız, yaralanan onlarca vatandaşımızın hayatı pahasına darbeye dur demesi de şanlı tarihimizin altın sayfalarında yerini almıştır.

Ancak Çanakkale’de 18 Mart 2017 günü açılan sergide, Deniz Zaferi Kutlamalarının önemi gölgelenmiştir.18 Mart tarihinde sadece Deniz Zaferi Kutlamalarına yer verilmesi gerekirken, birilerinin siyaset yapma istekleri, şehitlerimizin kemiklerini sızlatmaktadır.

18 Mart Deniz Zaferi ve sonrasında yapılan Çanakkale Kara Savaşları, Anadolu’nun dört bir köşesinden gelen atalarımız, birlik ve beraberlik ile tek vücut olmuş ve dönemin en güçlü ordularını yenerek bir kahramanlık öyküsü dünya tarihinde yerini almıştır dedi.

CHP’li ÖZ; Tüm ihtiyacımız olan, atalarımızın bizlere verdiği birlik beraberlik duygusunun önüne geçecek davranışlardan uzak durmaktır. Fakat yapılan toplumu ötekileştirmektedir, milletimizi yaralamaktadır. Çanakkale Şehitlerimizin ruhunu incitmektedir. Reklam panolarındaki 18 Mart Deniz Zaferi kutlamalarını yansıtmayan görselleri kullananlar ve resim sergisinde 1915 Çanakkale temmuz zaferi yazanlar, 18 Mart Deniz Zaferini arka plana itmekten öte bir şey değildir.

Geçtiğimiz her gün başka bir skandala imza atılarak, tarihimizin ve zafer kutlamalarımızın önüne geçilmeye çalışılmaktadırlar. Fakat hiçbir hayali algıları, Tarihimizi değiştiremez. Algı yaratmaya çabaladıkları konuyu halkımız iyi bilmektedir dedi.

18 MART DENİZ ZAFERİ VE ŞEHİTLERİ ANMA GÜNÜNDE 2.ABDÜLHAMİT

 CHP’li ÖZ; Çanakkale’ye Boğaz köprüsü yapmayı 140 yıl önce 2. Abdülhamit tasarlamıştır. Yazımın başında da ifade ettiğim gibi her dönemin çizilen ve yapılan projelerini hatırlamak bizim övünç kaynağımızdır. Ancak, unutmamalıdırlar ki; Anafartalar Kahramanı Mustafa Kemal ATATÜRK ve 253 bin kahraman şehidimiz olmasaydı, ne köprü açılışı yapabilirlerdi nede sergi açılışı yapabilirlerdi. Yaşayacak bir vatanımız olmasaydı bugün hangi projeleri yapabilecektik.

Türk ulusunun kurtuluş mücadelesini başlattığı Çanakkale Deniz Zaferi ile 15 Temmuz darbe girişimini bağdaştırmak, Cevat Paşa’yı, Nusret Mayın gemisi komutanlarını, Seyit Onbaşı’yı ve bugünlere gelmemizi sağlayan Başta Mustafa Kemal ATATÜRK ve nice Kahraman Türk askerini ve komutanlarını yüceltmek yerine, günün önemini gölgeleyecek, 140 yıl önce projenin mimarını, 18 Mart Kahramanlarının önüne koymak akla, mantığa sığacak bir durum değildir dedi.

NE TARİH DEĞİŞİR NE DE MİLLET DEĞİŞİR.

CHP’li ÖZ; Tarih değişmez, milletimizin tarihine olan sevgisi de değişmez. Kahramanlıklarla dolu tarihimizi de unutmayacağız. Her dönemimizde tarih yazan Milletimizi de unutmayacağız.

Dünyada başka bir zafer ya da başarı yoktur ki 18 Mart Deniz Zaferinden daha önemli bir yeri olsun. 18 Mart dünya savaş tarihinde Çanakkale Geçilmez sözüyle yer almıştır. 15 Temmuz darbe girişimine dur diyen şehitlerimizin kahramanlığı da tarih sayfalarında yerini almıştır. Kazanılan hiçbir zafer başka zaferlerimizi gölgeleyemez.

Algı operasyonlarıyla şanlı tarihimiz unutturulmaya çalışılamaz. Kamuoyu önünde kendilerini artık bu algı operasyonlarından vazgeçmeye davet ediyorum. Çanakkale Halkı bu hayali algı oluşturma çabalarına en güzel cevabı 19 Mart akşamı fener alayında vermiştir ve binlerce kişinin katılımıyla kutlanan fener alayı tüm Türkiye’ye Çanakkale Ruhunu bir kez daha hissettirmiştir dedi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz