ÖZ, ÇOCUK İSTİSMARI MEŞRULAŞTIRILMAK İSTENİYOR.

18.11.2016

ÖZ,  ÇOCUK İSTİSMARI MEŞRULAŞTIRILMAK İSTENİYOR.

CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz, Çocuk istismarını meşrulaştıracak AKP Önergesine ilişkin Basın açıklaması yaparak şunları kaydetti.

AKP, Meclis’te bir son dakika önergesiyle çocuk yaştaki kıza cebir, tehdit, hile ve iradeyi etkileyen başka bir neden olmaksızın 16/11/2016 tarihine kadar işlenen cinsel istismar suçunda mağdurla failin evlenmesi durumunda hükmün geri bırakılmasına hüküm verilmiş ise cezanın infazının ertelenmesine karar verilmesini Meclis Genel Kurulu’nda oylattı.

Yapılan oylama sonrası AKP’nin oylarıyla çocuk istismarcılarını hapisten çıkartan önerg…e Meclis’te görüşülmeye başlandı. Böylece cinsel istismar suçunda mağdurla failin evlenmesi durumunda Ceza Muhakemesi Kanununun 213. maddesine bakılmaksızın hükmün açıklanmasının geri bırakılacak. Bu düzenlemenin kabul edilerek yasalaşması demek ülkemizde çocuk istismarının yaygınlaşmasına ve istismarı gerçekleştiren sapıkların ceza almamasına olanak sağlayacaktır.

YASA TASARISI SALI GÜNÜ (22.11.2016) GENEL KURULDA OYLANACAK

CHP ve MHP Gruplarının Genel Kurul’da tasarının tümü üzerinde yapılan oylamaya itiraz etmeleri neticesinde karar yeter sayısı bulunamadığı için TBMM’de henüz onaylanmadı ancak Salı günü gerçekleşecek görüşmelerde AKP’nin bu konudaki ısrarının devam etmesi halinde Türk halkı nazarında bu sapkınlığın meşrulaştırılmasının vebali AKP’nin üzerinde olacaktır. Bir kereden bir şey olmaz diyen zihniyetin çocuk istismarını meşrulaştıran önergesi ile sapkınlık normalleştiriliyor ve bu sapıklar aklanıyor olacaktır.

AKP SAMİMİ DEĞİL

Geçtiğimiz yıllarda “Erken yaşta ve zorla evlilik yasalarımıza göre suçtur. Onları istemedikleri hayatları yaşamaya mahkûm etmeyelim” gibi herkesin altına imza atacağı bir sloganla “Çocuk Gelin” uygulamasına karşı duran Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı eliyle kamu spotları yaptıran AKP, samimiyetsizliğini, ciddiyetsizliğini bir kez daha açığa vurmuştur.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz