ÖLÜYORSUN EY ÇAN!

26.12.2016

ÖLÜYORSUN EY ÇAN!

Yazar-şair Fazıl SAYIN,” ÖLÜYORSUN EY ÇAN!” diye yazdığı şiiri ile Çanakkale Yerel basınında manşet oldu.

Çanakkale Memleket’te yayınlanan yazı aynen şöyle;

Görüntünün olası içeriği: ağaç, gökyüzü, açık hava ve doğa

‘Maydos’t İskelesi ‘ isimli romanı ile geniş kitlelere ulaşan yazar-şair Fazıl Sayın, Çan ilçesindeki hava kirliğine şiirsel anlatımı ve tepkisel sorularıyla adeta isyan etti. Sayın, “Yoksa zehirli havadan dolayı bir rahatsızlığımız yok mu?” dedi.

 

‘Maydos’t İskelesi ‘ isimli romanı ile geniş kitlelere ulaşan yazar-şair  Fazıl Sayın, sosyal medyadan takipçilerine Çan’ın hava kirliliği konusunda vatandaşların duyarlı olması gerektiğini söyledi. Sayın, şiirsel anlatımında;

ÖLÜYORSUN EY ÇAN…

“Bırakın artık bunları…

Bir şey söylesem

O kızar bu alınır mı?

Ölüyorsun ulan ölüyorsun

Buna tepkisiz kalınır mı?”

dizelerini paylaştı.

Ardından , geçmişteki paylaşımlarını ‘Facebook hatırlattı zehirlendigimizi’ diyerek gündeme getiren yazar-şair Fazıl Sayın soru üstüne soru sorup vatandaşın duyarlı olmasını istedi.

VATANDAŞI AYDINLATAN YAZAR…

Yazar-şair Fazıl Sayın, “Anlamadığım şey tepki göstermeye mi çekiniyoruz?  Yoksa zehirli havadan dolayı bir rahatsızlığımız yok mu? Kendimizi ifade etmekten tepki göstermekten bu kadar mı aciziz? Canımız gidiyor, çocuklarımız gözümüzün önünde zehirleniyor… Nedir bu teslimiyet?” sorularını sordu ve “  Burada maksat şahısları ya da kurumları hedef almak değil.  Eğer bu konuda bir çalışma varsa hızlansın.  Yoksa başlansın…  Vatandaş olarak bunu talep etmek en doğal hakkımız” dedi.

Memleket Haber/ÇAN

İlgili Terimler : , ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz