OLAY FOTOĞRAF!

30.10.2016

OLAY FOTOĞRAF!

Bir fotoğraf… 1 kişi hariç fotoğraftakilerin tamamı cezaevinde. Suçları Paralel Terör Örgütü üyesi olmak… Fotoğrafın iki büyük kahramanı Eski Rektör Sedat Laçiner, Yeni Rektör Yücel Acer… Biri içerde diğeri dışarıda… Fotoğraf 15 Temmuz sonrası sosyal medyada yayınlandıktan sonra gündeme bomba gibi düştü.

Sosyal medyada paylaşılan bu fotoğrafın arkasında kimler olduğu sorusuna günlerdir cevap aranıyor… Kimilerine göre bu fotoğrafı ÇÖMÜ’deki paralel yapı mensupları piyasaya sürdü. Kimilerini göre ise Ak Partide Rektör Yücel Acer’e muhalif olan kesimler bu fotoğrafı Çanakkale gündemine sokmak istedi.

 

BU FOTOĞRAFI KİM SERVİS ETTİ?

Eskilerden bir fotoğraf paylaşıldı Sosyal medyada. ÇOMÜ’de bir döneme damga vurmuş isimler hep birlikte bu fotoğrafta. Fotoğraf İngiltere’de çekilmiş. İddiaya göre fotoğraf İngiltere’de cemaatin öğrenci evlerinde çekilmiş. Fotoğraftakilerden birkişi hariç hepsi cezaevinde. Esik Rektör Sedat Laçiner ve Yeni Rektör Yücel Acer fotoğrafın en öne çıkan ismi. İkili arasında geçmişteki yakınlık anlatılmaya çalışılıyor… Bugünlerde birbirlerini suçluyorlar. Konu Paralel davası. Fotoğrafın sosyal medyaya kim yada kimler tarafından servis edildiği meçhul… Sosyal medyada paylaşılan bu fotoğrafın arkasında kimler olduğu sorusuna günlerdir cevap aranıyor… Kimilerine göre bu fotoğrafı ÇÖMÜ’deki paralel yapı mensupları piyasaya sürdü. Kimilerine göre ise Ak Partide Rektör Yücel Acer’e muhalif olan kesimler bu fotoğrafı Çanakkale gündemine sokmak istedi. Amaç Yücel Acer’i devirerek yerine başka bir ismi getirmek…

SERVİS EDİLEN SADECE FOTOĞRAF DEĞİL

Servis edilen sadece fotoğraf değil. Şu anda tutuklu olan Sedat Laçiner’in Mahkemede verdiği ifade metni de sosyal medyada servis edilenler arasında… İfadenin tamamı değil de bir bölümü kullanılmış. Bu bölümde Sedat Laçiner’in şimdiki rektör Yücel Acer ile ilgili söyledikleri yer alıyor. Metin Aynen şöyle “ Kadrolaşma İddialardan bir tanesi. Bunun gerçek olmadığını ispat eden bizzat Yücel ACER’in kendisi ve karısıdır. Yücel ACER’ı ben kendi dönemimde rektör yardımcısı yaptım. Bir yere dekan yaptım. Bir insan bu kadar kendisine uzak birisini rektör yardımcısı yapar mı sadece üç tane rektör yardımcısı var, üç kişiden biri yapmışsınız. Karısı benim dönemimde işe girdi memur oldu. Baldızı ve kocası yine benim dönemimde o üniversitede çalıştı bir tek soruşturma geçirmedi. Tam aksine mükâfat gibi ödüller aldı. Bu nasıl oluyor? Yücel ACER ailesinden 4 kişi birden. Kadrolaşma suçlamasının yalan olduğunu anlamak isteniyor ise gerçek olmadığı anlamak istiyor isek şu tabloya bakmak yeterli. Bu tablo iki sayfa çıkarabildim. Daha uzundur bu tablo. Oradan görmek belki mümkün değil ama şöyle söyleyeyim. Bu tablonun ortasında ÇOMÜ yöneticilerinin üst tepe yöneticilerinin isimleri var. Sağ tarafında benim döneminde hangi görevde oldukları var, sol tarafında Yücel Acer’in yani şuan ki dönemde nerede oldukları var. Rektör Yücel Acer benim dönemimde rektör yardımcısı ve dekan, şuan ki rektör yardımcılarından Ahmet Erdem benim dönemimde dekan.  Şuan ki rektör yardımcısı Metehan Uzun benim dönemimde müdür. Hem de bir yerin değil iki yerin birden müdürü. Bir diğer rektör yardımcısı benim dönemimde dekan yardımcısı Eğitim Fakültesi Dekanı rektör danışmanı benim dönemimde BESYO müdürü. Yani bu liste yani nerede ise şuanda üniversite yönetiminin yüzde 90’ı benim dönemimde ya dekan, ya rektör yardımcısı, ya müdür, bölüm başkanlarının yüzde yüzüne yakını duruyor, aynen duruyor, idari personel yüzde 98’i duruyor.  Nasıl kadrolaşmışım ben? Nasıl kadrolaşmışım ki bu terör örgütü üyeleri denen insanlar bu suçlamayı yapan o kişinin sağ kolu, sol kolu, ön kolu, ön ayağı her şeyi. Nasıl oluyor bu? Böyle bir kadrolaşma olabilir mi?” Burada anlatılmak istenen iki rektörün de aynı zihniyette olması. Bu paylaşımlar geçmişte değil de 15 Temmuz sonrası olması oldukça manidar. Ve Yücel Acer’in hedef alınması ayrı bir anlam taşıyor.

Kaynak: Çanakkale Aynalı Pazar

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz