Oda Tv’den Yeşim Karadağ haberi

08.03.2018

Oda Tv’den Yeşim Karadağ haberi

AKP’nin Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde istifa ettirildi.

AKP Çanakkale İl Başkanı Yeşim Karadağ, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde istifa ettirildi.

Daha önce İstanbul milletvekili olan, çok küçük yaşta ayrıldığı Çanakkale’ye milletvekili adayı olarak tekrar giden, AKP’nin Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın kendisini istemediği bilinen ve bu durum defalarca kez çeşitli siyasi olaylarla gün yüzüne çıkan çekişmede, Yeşim Karadağ istifa etmek zorunda kaldı.

16 Nisan Referandumunda kendi köyü ve ilçesinde hayır oyu çıkan Bülent Turan’ın hem bu hem de il genelindeki başarısızlığının Genel Merkez tarafından ele alındığı daha önce kulis haberlerine yansımıştı. Daha sonra il kongresinde, il yönetim kuruluna yazılacak isimlerle ilgili ciddi sorunlar çıkmıştı. Yine gençlik kolları il başkanının atanması konusunu Yeşim Karadağ Genel Merkez’e taşıyarak çözmüştü.

Tüm bu gerilimler sonucunda, kadın il başkanı Karadağ, 8 Mart Kadınlar gününde istifa etti. Daha doğrusu Çanakkale’den aldığımız bilgilere göre istifa ettirildi.

PARTİ BİNASINDA AÇIKLAMA YAPTI

21 Ocak’ta yapılan AKP Çanakkale İl Kongresi’nde yeniden başkanlığa seçilen Karadağ istifa açıklamasını da parti binasında düzenlediği basın toplantısında yaptı.

AKP’nin tek kadın il başkanı olan Karadağ sözlerine 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar gününü kutlayarak başladı.

Karadağ açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Kurucu Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın partimize dönmesinden sonra Tüm Türkiye’miz ve Çanakkale teşkilatlarımız için yeni bir dönem başladı. Bir yandan kendi içimizde büyük imtihan verip diğer taraftan yeni Türkiye hedefleri için hep birlikte nefisleri, kişisel hırsları bir yere koyup çok daha fazla çalışmak zamanıdır.

Ama son zamanlarda özellikle listemiz, ismimiz üzerinden partimiz yıpratılmaya çalışıldı. Biz buna daha fazla göz yumamazdık, buna daha fazla müsaade edemezdik. Partimiz bizim ismimizden her zaman önemli oldu, bundan sonra da öyle olacaktır.”

“KİBİRLERİ VE HIRSLARIYLA UĞRAŞAMAYIZ DEDİK…”

İstifa açıklamasında Yeşim Karadağ “Ülkemiz tarihi süreçlerden geçiyorken, kimsenin kişiselliği, kibirleri ve hırslarıyla uğraşamayız dedik ve nitekim öyle de yaptık. Çanakkale’mizi, partimizi çocukça oyunlara ve hırslara daha fazla alet etmemeliyiz dedik. Çok şükür ki bizim memleket sevdamız hırsımızdan daha önemlidir” dedi.

“GÖREVLERİN HİÇBİRİ PARTİMİZDEN ÖNEMLİ DEĞİLDİR”

Karadağ “Tekrar defaatle ifade ediyorum altını çizerek söylüyorum; Hiç kimse kişisel hırslarını partinin üzerinde tutamaz ve tutmamalıdır. İl Başkanı olursunuz, Vekil olursunuz, Grup Başkanvekili olursunuz, Bakan olursunuz, Genel Başkan Yardımcısı olursunuz her şey olursunuz ama bu görevlerin hiçbiri partimizden önemli değildir, önemli olmamalıdır” ifadelerini kullandı.

Odatv.com   

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz