“O Müdür” Açığa Alındı

29.09.2016

“O Müdür” Açığa Alındı

Bayramiç Akşam Sanat Okulu Müdürü 55 yaşındaki Mustafa Özcan, kadınlara yönelik sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım nedeniyle Vali Orhan Tavlı’nın talimatı ile görevden alındı.

Bayramiç  Halk Eğitim Merkezi (HEM) Akşam Sanat Okulu Müdürü 55 yaşındaki Mustafa Özcan, eşi 45 yaşındaki B.Ö. ile ortak kullandığı sosyal medya hesabından yapılan bir paylaşım nedeniyle açığa alındı. HEM Akşam Sanat Okulu Müdürü Mustafa Özcan’ın eşiyle ortak kullandığı Facebook’taki sayfadan geçen 16 Eylül’de, elinde merhum şair Necip Fazıl Kısakürek’e ait olduğu öne sürülen ancak, nerede yazdığı veya söylediği belli olmayan ‘Örtüsüz kadın perdesiz eve benzer. Perdesiz ev ise ya satılıktır ya kiralık’ yazılı döviz bulunan çarşaflı bir kadın bulunan paylaşımda bulundu.

 

MÜDÜR’DEN EŞ’Lİ SAVUNMA “BEN DEĞİL, EŞİM”

 

Özcan’ın sayfasındaki bu paylaşım tepkilere neden oldu. Birçok sivil toplum örgütü bu paylaşıma tepki gösterirken, yerel internet sitesi ve gazetelerde haber olarak yer aldı. Haberlerin ardından Çanakkale Valisi Orhan Tavlı’nın talimatıyla Mustafa Özcan, açığa alındı. Özcan açığa alınması ardından sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, şöyle dedi: “Eşim B.Ö. ile ortak kullandığımız Facebook sayfasını tarayarak eşimin aylar ya da yıllar önce paylaşıp, paylaşmadığını bile hatırlayamadığı Necip Fazıl Kısakürek’in bir yazısını, İstanbul’daki menfur bir saldırıyla ilişkilendirip, saldıradan birkaç gün sonra paylaşmış gibi gösterilip, haber yapılmıştır. Yazının içeriği itibariyle kapalı olmayan kadınlara karşı bir hakaret algısı oluşturulduysa özür dilerim.”

 

ESKİ TARİHLİ BİR PAYLAŞIM DENİYOR AMA..

 

Açığa alınan Müdür Mustafa Özcan her ne kadar “Eşim eski bir tarihte paylaştı, eşim bile hatırlamıyor” açıklamasında bulunsa da habere konu olan paylaşımdaki tarih resimlerde görünüyor. Resimlerde söz konusu paylaşımın 16 Eylül günü saat  16.06’da yapıldığı dikkat çekti. Öte yandan; Bayramiç Belediye Başkanı AKP’li Saadettin Arslan da, “Müdür Bey’in paylaşımı hoş bir paylaşım değil. Maksadını aşmış. Şiddetle kınıyorum” dedi.

İlgili Terimler : , ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz