O ilahiyatçı, ‘İslam esas alınsın’ diyerek ensesti savundu!

08.10.2017

O ilahiyatçı, ‘İslam esas alınsın’ diyerek ensesti savundu!

İhsan Şenocak sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan paylaştığı mesajda ensest ilişkiyi savundu, “İslam hukuku annesiyle evlenene karışmaz” dedi.

Daha önce kadınların pantolon giymesini diline dolayan ve kadınların babasını eleştiren gerici İhsan Şenocak sosyal paylaşım sitesi Twitter’dan paylaştığı mesajda ensest ilişkiyi savundu.

Müftülere nikâh yetkisi veren yasayla ilgili bir tweet atan Şenocak şöyle yazdı:

”İslam Hukuku, inancına göre annesiyle evlenen Mecusi’ye karışmaz. İslam esas alınsın; isteyen nikâhını Müftülük’te, karşı çıkan kilisede kıysın.”

Şenocak aynı zamanda kendisi gibi gerici olan ve yakın zaman ‘Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret’ten hakkında soruşturma açılan Kadir Mısıroğlu’na da sahip çıktı. Şenocak’ın Mısıroğlu ile ilgili paylaşımları şöyle:

“Bu milletin evlatları nezdinde Kadir Mısıroğlu nun Lozan’dan Abdülhamid’e kadar her bir eseri kalemle kazanılmış bir zaferdir. Kadir Mısıroğlu sadece kitap yazmadı. Dinine ve tarihine kastedilen bu milletin yoluna, yeniden onu karargâhına götürecek işaretler koydu.”

Şenocak’ın skandal paylaşımları bununla da bitmiyor. Evlenmeyen ve dışarı çıkıp sosyalleşen kadınları da hedef alan Şenocak “Evlenmeyen, ömrü klüplerde geçen, güzelliği istismar edilen bir kadın 60 yaşına geldiğinde kapısını kim çalar? Kadın istismarına dur, diyelim!” ifadelerini kullandı.

İlgili Terimler : ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz

Mehmet Sami Adalı
09 Ekim 2017 - 00:40

Evet, İslâm; dinî inançları gereği şarap içen, domuz eti yiyen, hıristiyan gayri müslimlere ve kendi sidiğini içen hindû ve bilmem ne bela putperestlere de karışmaz. Buraya DİKKAT:
DİNÎ İNANÇLARI GEREĞİ
Mecusi olduğunu deklare etmiş dinî topluluklar da inançlarına göre yaşama hakkına sahiptirler nasıl ki bir hıristiyan Hz.İsanın kanı olduğuna inanarak üzüm şarabını içme hakkına sahipse her inanç gurubu da inancına göre yaşama hakkına sahiptir. Şu kadar var ki İslâm beldesindeki gayri müslimler inançlarını kendi toplulukları içinde serbestçe icra edebilirler. Mesela Osmanlı zamanında Agop’un meyhanesinde bir müslüman yakalandı mı sopayı yedi demektir.
YANİ HIRİSTİYANIN ŞARAP İÇMESİ SERBESTTİR DEMEK GENEL ANLAMDA ŞARAP İÇMEYİ SAVUNMAK DEMEK DEĞİLDİR.