Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u vefatının 80.yılında rahmet ve minnetle anıyoruz..

27.12.2016

Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u vefatının 80.yılında rahmet ve minnetle anıyoruz..

Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman KUZU’nun Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü Mesajı

”Korkma! Sönmez bu şafaklarda yüzen al sancak, sönmeden yurdumun üstünde tüten en son ocak…” dizeleriyle başlayan ve Türk milletinin bağımsızlık mücadelesinin simgesi olan, Mehmet Akif Ersoy’u ölümünün 80. yılında minnetle ve saygıyla anıyoruz.

Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy, hem bir şair, hem bir münevver, hem bir dava ve eylem adamı olup, milli mücadele esnasında önemli görevler üstlenmiştir. Eserleriyle, vaazlarıyla milli mücadele ruhunu ateşleyerek, bağımsızlık sürecine eşsiz katkılar sağlamıştır. Vatan aşkıyla dolu olan şairimiz, milli mücadele yıllarında Anadolu’da istiklal meşalesinin yayılmasına vesile olmuştur. Bugün kendisini “İstiklal Şairi” ve “Milli Şair” unvanlarıyla andığımız Mehmet Akif Ersoy, Çanakkale’de verilen eşsiz mücadele için yazdığı “Çanakkale Şehitlerine” şiiri gibi, bunun yanında daha pek çok eseri ve en önemlisi de millete armağan ettiği İstiklal Marşımızın güfte karı olarak, gönüllerimizde çok özel bir yer edinmiştir.

Ardında eşsiz eserler bırakan Mehmet Akif, inanıyorum ki asla unutulmayacak, eserleriyle milletimizin ruh köklerini beslemeye, dün ve bugün olduğu gibi, yarın da geleceğimizi aydınlatmaya devam edecektir. Büyük şair ve mütefekkir Mehmet Akif Ersoy’u aramızdan ayrılışının 80. yıl dönümünde şükranla ve sevgiyle yâd ediyorum.

 

 

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz