Milletvekili Öz, Darbe Girişimi Sonrası Milletle Buluşmaya Devam Ediyor.

30.07.2016

Milletvekili Öz, Darbe Girişimi Sonrası Milletle Buluşmaya Devam Ediyor.

29.07.2016 Cuma günü gezilerini sürdüren Çanakkale Milletvekili Bülent Öz Yenice İlçe Başkanı Mehmet Gerçek ile birlikte Kurtuluş Mahallesinde yürüttüğü saha çalışmasının ardından İlçe başkanı Gerçek ile Karabey, Kayatepe, Gündoğdu, Hamdibey, Kurtlar, Reşadiye, Hıdırlar, Örencik ve Aşağıçavuş köylülerini ziyaret ederek hemşerileri ile dertleşti. FETÖ/PDY terör örgütü ve işbirlikçilerinin milletin canına ve namusu bildiği ülkesine karşı kalkıştığı darbe girişimi, sonrasında cereyan eden olaylar, ilan edilen OHAL süreci ve yaşanan sıcak gündeme ilişkin olarak partisinin görüşlerini hemşerilerine anlatan CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz, ziyaret ettiği köylerde süreci şöyle değerlendirdi.

Her şeyden önce rabbim bir daha bu milleti böylesine alçakça, şerefsizce bir kalkışma ile yüzleştirmesin diyerek kanlı 15 Temmuz gecesini yaşatanları lanetlediğini belirten Öz, hem darbe sürecini hem de bu sürece nasıl geldiğimizi değerlendirmek istiyorum diyerek tespitlerini, görüş ve önerilerini anlattı.

Mustafa Kemal Atatürk ordumuzu tanımlarken aynen şu ifadeleri kullanmıştır diyen Öz, “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin ordusu, istilâlar yapmak veya saltanatlar kurmak için şunun, bunun elinde ihtiras aleti olmaktan münezzehtir. İnsanca ve müstakil yaşamaktan başka gayesi olmayan milletin aynı ideale bağlı ve yalnız onun emrine tabi ve sadık öz evlâtlarından mürekkep muhterem ve kuvvetli bir heyettir.”

Şerefli Türk ordusunun içine sızmış demokrasi düşmanı unsular, 15 Temmuz gecesi Türk milletine kastetmişlerdir. Bu hain unsurların bu derece yoğun ve sistematik şekilde ordu ve kamu kurumlarına girmesinde ve yükselmesinde rol oynayan, bunlara destek olan ya da göz yuman her kişinin de bu hain eylemin iştirakçisi olduğu unutulmamalıdır.

Bu çete önce kendi mensuplarını kamu kurumlarına sokmak adına binlerce başarılı memur adayı yurttaşımızı haksız ve adaletsiz şekilde elemiştir. Sınav sorularını çalan, mülakatlarda adice ve aşağılık sorularla başarılı vatan evlatlarının önünü tıkayan bu ihanet çetesine, neden zamanında müdahale edilmemiştir?  Bu açık zaafiyet soruşturulmaya muhtaç değil midir?

Bu çete, bu terör örgütü geçmişte oluşturdukları sahte delillerle, kumpas davaları ile şerefli ve onurlu subaylara iftiralar atarak, Türk Silahlı Kuvvetlerini itibarsızlaştırmaya ve FETÖ/PDY terör örgütü mensubu darbeci üyelerini istedikleri kademelere getirmeye çalışmış ve bu noktada da amaçlarına ulaşmış gözükmektedirler. Bu aşamada alınmayan tedbirler ve haksız atamalar 15 temmuz felaketinin işaret fişeği olmuştur. Tarih bu süreci hazırlayanları asla unutmayacaktır.

Bütün bunlara rağmen bugün şükrediyoruz ki öncelikle bütün milletimiz, kurum ve kuruluşlarımız bu çetecilere gerekli olan cevabı vermişlerdir. Bu şerefsiz girişim sırasında şehit olan bu ülkenin kahraman evlatlarının önünde saygıyla eğiliyorum. Allah mekanlarını cennet eylesin, diyen Öz,

Darbeciler, tüm işbirlikçileri ile birlikte hukuk düzeni içinde yargı önünde hesap vermelidirler. Bu gerici darbeci kalkışmanın bütün failleri yasalarımızın ön gördüğü en ağır şekilde cezalandırılmalıdırlar. Bunu yaparken hukuk sınırları içerisinde kalmak ise devlet olmanın gereğidir.  Süreci Anayasa ve hukuk sınırları dışına taşıyıp bir cadı avına dönüştürmek, Anayasayı ihlal eden darbecilerle aynı konuma düşmek olur. İsimsiz ihbar mektupları ile çalışanların işinden aşından edildiği acımasız bir sürecin yaşanmasının önüne geçmek, mevcut OHAL koşullarında mülki idare amirlerinin ve Cumhuriyet savcılarının sorumluluğundadır. Ömrünü Paralel yapılanmaya karşı mücadele içerisinde geçiren insanların bu süreçte bu namussuzlarla aynı kefeye konulduğunu görüyor ve durumu izliyoruz. Türkiye’nin bu karanlıktan tek çıkış yolu, hukuktur, laikliktir, özgürlükçü demokrasidir, Atatürk ilke ve devrimleridir” şeklinde konuştu.

Şimdi bütün renkleri boyadık bir fıstık yeşili kaldı, kabilinden yeni bir tartışma açıldı. MİT ve Genelkurmay Cumhurbaşkanlığı’na bağlansın. MİT ve Genelkurmay’ın Cumhurbaşkanlığı’na bağlama girişimin maksadı nedir? Bu ihtiyaç nerden hasıl olmuştur? Sorun sistemde midir? Yoksa bu kurumlara yıllardan beri yapılan liyakate aykırı atamalar mıdır? Darbe sürecini fırsata çevirmeye çalışan yaklaşımlar bu ülkenin yararına değildir. Herkes aklı selim olmak ve bir an evvel ülkenin normalleşmesini sağlamak için çaba sarf etmek durumundadır.

Ulus devletimizi ve Türk Silahlı Kuvvetlerini hedef alan bu alçakça kalkışmanın patronları ve işi ihale ettiğiniz FETÖ/PDY terör örgütü üyeleri, sempatizanları, destekçileri,

Unutmayınız ki;

“Bir milletin ruhu ele geçirilmedikçe, bir milletin azmi ve iradesi kırılmadıkça, o millete egemen olmanın imkanı yoktur”. Mustafa Kemal Atatürk

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz