Metal yorgunluğu gibi bahanelerle insanların aklı ile alay etmeyin!

29.10.2017

Metal yorgunluğu gibi bahanelerle insanların aklı ile alay etmeyin!

İYİ PARTİ Balıkesir Milletvekili İsmail OK Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı A.Edip UĞUR’un pazartesi günü tehditler sonucu istifasını açıklayacağı iddiaları hakkında yazılı basın açıklamasında bulunarak; “AK Parti Genel Merkezi tarafından istifanın sebebinin metal yorgunluğu olduğu iddia edilerek milletin aklı ile alay edilmektedir.” dedi.

Milletvekili Ok; Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın AHMET EDİP Uğur pazartesi günü yapacağı basın açıklaması ile istifa edeceğiyle ilgili Başkan Edip’e seslenerek şöyle konuştu:

AK Parti Genel Merkezi tarafından istifanın sebebinin metal yorgunluğu olduğu iddia edilerek milletin aklı ile alay edilmektedir. Kamuoyuna yansıyan ve özellikle Balıkesir halkının bildiği ise;

1.Edip Uğur’un FETÖ terör örgütü ile olan ilişkileri

2.Oğlunun 15 Temmuzdan bir gün önce Boğaz Köprüsünde  fotoğraf çekilerek, ”Yarın Türkiye’de güzel şeyler olacak” diye sosyal medyadan paylaşım yapması.

3.Belediye içerisindeki yolsuzluklar, imar rantı, yeni kurulan bir belediyenin borç batağına sokulması Gibi sebepler olduğu ve İçişleri Bakanlığı tarafından bu sebeplerin tehdit olarak kullanılıp Edip Uğur’un istifaya zorlandığıdır.

Buradan Balıkesir halkı adına  Edip Uğur’a sesleniyorum;

Pazartesi günü yapacağın basın açıklamasında bu sorulara cevap ver! Metal yorgunluğu gibi bahanelerle insanların aklı ile alay etmeyin. Ya Balıkesir halkının şahsınıza verdiği yetkiye sahip çıkarsın yada istifa ederek bu iddiaları kabul edersin.

Ayrıca Balıkesir halkı adına özellikle İçişleri Bakanlığına soruyorum;

1.Tehdit  sonucu yapılan istifalarla hain terör örgütü ve yolsuzluk suçlamaları ile istifa eden Belediye Başkanlıkları aklanmış mı oluyor?

2.Adaletin olduğu bir ülkede kişiler makamı ve mevkii ne olursa olsun hukuk önünde hesap vermesi gerekmiyor mu?

Edip Uğur tehdit ve pazarlıklar sonucu  kirli işlerin üzerini örtülerek  istifaya değil,  başlatılan soruşturma neticesinde  yolsuzluklar, imar rantı ve FETÖ ilişkileri sebebi ile Adalet önünde hesap vermelidir. Tüm bu iddialar hakkında Edip UĞUR adalet önünde hesap vermelidir. Kamuoyuna saygılarımla sunarım.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz