Marmara Bölgesi dikkat: Son zamanların en soğuk havası geliyor

26.10.2016

Marmara Bölgesi dikkat: Son zamanların en soğuk havası geliyor

Ekim ayının sonuna gelinmesiyle birlikte soğuk havalar da kendini hissettirmeye başladı. İstanbul’da perşembe gününün ardından hava sıcaklıkları 15-14 derecelere düşecek.

Bugün İstanbul’un Anadolu yakası, Kocaeli, Sakarya çevrelerinde hafif yağışlar görülecek. Kuzey ve doğu kesimlerde de yağışlar devam edecek.

Habertürk Meteoroloji Mühendisi Hüseyin Öztel’in aktardığı bilgilere göre, Türkiye’nin Doğu bölgesindeki birçok iline kar geliyor. Ekim ayının son günlerinde soğuk bir hava sisteminin etkisine gireceğiz.

Havanın daha da soğuyacağını belirten Öztel, “İstanbul’da hava perşembeden sonra 15-14 derecelere düşecek. Biz bunu 12 derece hissedeceğiz. Hatta bazı ilçelerde 10 derece hissedilecek. Marmara’ya son zamanların en soğuk havası geliyor. Hafta sonunda kuvvetli yağışlar geliyor” dedi.

KAR YAĞIŞI BAŞLADI

Ardahan’ın Posof İlçesi’ne kar yağdı. Bu sabah etkili olan yağmur, öğle saatlerine doğru yerini kar yağışına bıraktı. Erzurum Meteoroloji 12’nci Bölge Müdürlüğü, Doğu Anadolu Bölgesi’nin kuzeyinin yüksek kesimlerinde kar yağışının beklendiğini duyurdu.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz