KUZU, borçları ve kendini savundu

23.04.2019

KUZU, borçları ve kendini savundu

İki dönem Çan Belediye Başkanı olan ve 31 Mart 2019 seçimlerinde görevi  Bülent Öz’e devreden Abdurrahman Kuzu, sosyal medya hesabından yaptığı basın açıklaması ile kendini savundu.

20.04.2019 tarihinde Çan Belediyesi meclis salonun da Çan halkına da açık, canlı yayınlarla duyurulan ve Çan’da hatta Türkiye’nin bir çok yerinde hayret edilen borç batağında ki Çan Belediyesinin  gelir ve giderleri, Belediye başkanı Bülent Öz tarafından açıklanmıştı.

 

Eski Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu dün gece sosyal medya hesabından görüntülü bir açıklama yaparak, kendini icraatlerini savundu ve aslında Çan’a 300 milyonluk yatırım yaptığını açıkladı. Kuzu, Çan Belediyesi’nin kendi döneminde yapılan 115 Trilyonluk borcunun gerçeği yansıtmadığını söyledi.

“Mağdur edebiyatı yapıyorlar”

Abdurrahman Kuzu, Çan Beldiyesi Başkanı Sayın Bülent Öz için, İş yapmamak için “Mağdur edebiyatı yapıyorlar” diyerek, 20 gün önce seçilmiş başkanı da iş yapmamakla da suçladı. Çan’ın hizmet beklediğini belirten Kuzu, “Biz 10 yıl boyunca Çan’a hizmet ettik, hizmet yapmak suçsa biz suçluyuz” ifadelerini kullandı.

“Hakkımı Helal etmiyorum”

Kuzu, ayrıca sosyal medyadan kendisine yönelik haksız bir karalama kampanyası düzenlendiğini ve bu kişilere hakkını helal etmediğini de söyledi.

Kuzu’nun basın açıklamasına, AK Parti Çan İlçe Başkanı Orhan Arslan ve AK Parti Belediye meclis üyeleri de katıldı.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz