Kaz Dağları nöbeti yarın mini festivale dönecek

30.08.2019

Kaz Dağları nöbeti yarın mini festivale dönecek

Kaz Dağları’nda madenciliğe ve orman katliamına karşı devam eden “Su ve Vicdan Nöbeti” yarın çeşitli müzik gruplarının katılımıyla festivale dönüşecek.

Kaz Dağları’nda madenciliğe ve orman katliamına karşı nöbet eylemi devam ediyor. Nöbeti sürdüren yaşam alanı savunucuları yarın ‘Yaşam İçin Barış’ çağrısıyla mini bir festival düzenleyecek.

Kanadalı Alamos Gold şirketinin ise Çanakkale’nin merkeze bağlı Kirazlı Köyü yakınlarındaki altın ve gümüş madeni projesinde çalışmaları tüm tepkilere rağmen hâlâ devam ediyor. Şirket maden sahasını çalışmalarını sürdürmekte ne kadar ısrarlıysa, yaşam alanı savunucuları ve yöre halkı da projeye karşı mücadelede ısrarlı. Maden sahasının yakınındaysa projeye karşı 26 Temmuz’da ‘Su ve Vicdan Nöbeti’ adıyla başlatılan nöbet eylemleri de devam ediyor. Nöbete katılanlar cumartesi günü çeşitli müzik grupların katılımıyla direniş alanında mini bir konser düzenleyecek.

Bandista, Yolda, Praksis, Ne Münasebet gibi müzik gruplarının Kaz Dağları için çalacağı festival, Balaban Su ve Vicdan Nöbet Alanında saat 17.00’de başlayacak. (HABER MERKEZİ)

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz