Kaynanalar Parkının adı, “15 Temmuz Şehitler Parkı” Oluyor

21.09.2016

Kaynanalar Parkının adı, “15 Temmuz Şehitler Parkı” Oluyor

ÇAN BELEDİYESİNDEN 15 TEMMUZ ŞEHİTLERİNİ UNUTTURMAYACAK BİR PROJE

Bu vatana, değeri kanla ödenen bu asil bayrağa sahip olmakla gurur ve övünç duyduğumuz, vatanı ve milletiyle bölünmez bir bütün olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve aziz Milletimiz 15-16 Temmuz 2016 gecesi, Paralel Devlet Yapılanması (PDY)/Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) eşi ve benzeri görülmemiş bir  ihanet ve terör saldırısına maruz kalmıştır. Bu saldırılarda çok sayıda güvenlik görevlisi ve sivil vatandaşımız şehit düşmüş ve binlercesi de yaralanmıştır. İşte Çan Belediyesi de, bundan önce tarihe nice destanlar yazan aziz Türk Milletinin son destanında, bu vatanı kahramanca savunan ve o gece şahadete eren 15 Temmuz Demokrasi Şehitlerini unutturmayacak bir düzenleme yapıyor Çan’a.

kaynalar

            Çan Belediyesi’nce eylül ayı meclis toplantısında alınan karar doğrultusunda Çan’ın en eski, en merkezi ve şehrin kalbi konumunda yer alan ve Kaynanalar Parkı olarak bilinen park, “15 Temmuz Şehitler Parkı” olarak adı değiştirildi. Yepyeni bir çevre düzenlemesiyle, parkın içerisinde 15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleşen darbe girişiminde şehit olan vatandaşlarımızın aziz hatıralarını yaşatarak, yeni nesillere Türkiye’nin demokrasi yolunda atlattığı büyük badireyi, ödediği bedeli ve çektiği acıları unutturmamak için bir anıt da yapılıyor. Parkın belirli alanlarında konuşlandırılacak olan, o geceye ait fotoğraflarla da yıllar yılı tarihe bir iz bırakacak adeta…

kaynanlar_park

Sinsi ve acımasız emellerine kan dökerek ulaşacaklarını sanan, Türk Milletini, kendi silahıyla, tankıyla, uçağıyla vuran bu alçak ve hain FETÖ Terör Örgütü ve uzantıları da gördüler ki, bu aziz millet üstelik hiçbir silahı olmaksızın ve canı pahasına iman dolu göğsünü siper etti diyen Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman KUZU;  “15 Temmuz gecesi, Yüce Türk Milleti siyaset üstü bir duruş sergileyerek bir ve beraber olmayı başarmıştır. Vatanı için, gelecek nesli için canından vazgeçmeyi göze almıştır ve o gece sivil vatandaşlarımızla da beraber 240 kişi şahadete ulaşmıştır. Bizler de gelecek nesillerimize bu kahramanlığı anlatacağız ve onlara bunu unutturmayacağız. Bu bağlamda Çan Belediyesi olarak şehrin en merkezi konumunda yer alan ve Çan’ın eski parklarından olan Kaynanalar Parkı’na yeni bir çevre düzenlemesi yapıp, ilk meclis toplantısında da hem adını “15 TEMMUZ ŞEHİTLER PARKI” olarak değiştirdik hem de orada şehitlerimizi unutturmayacak bir anıt inşası gerçekleştiriyoruz. Açılışını ise; ilçemizin düşman işgalinden kurtuluş günü olan 23 Eylül Cuma günü hep birlikte yapacağız. Bu vesile ile tüm yöre halkını açılışımıza davet ederim. Bu vatanı vatan yapan, geçmişten bugüne tüm şehitlerimizin ruhları şad olsun, o hain gecede yaralanan tüm gazilerimize de bir kez daha acil şifalar diliyorum. Yüce Yaradan, vatanımızı, milletimizi tüm alçaklardan, tüm hainlerden korusun.” Açıklamalarında bulundu.

 

 

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz