Karın bölgesindeki yağlanmaya dikkat!

25.07.2016

Karın bölgesindeki yağlanmaya dikkat!

Estetikle ilgili durumların bel ağrısına neden olduğunu söyleyen uzmanlar, sadece güzel görünmek için değil sağlıklı olmak için de estetiğe önem vermek gerektiğine dikkat çekiyor. 

Ciltteki sarkmalar, karın bölgesindeki yağlanmalar hayatınızı zorlaştırırken bel ağrısına da neden oluyor. Peki bunlar için ne yapmalı?

ESTETİK AMELİYATLAR

Op.Dr. Ayşegül Sivri konu ile ilgili yaptığı açıklamada, “Estetik denildiği zaman çoğu kişinin aklına sadece daha güzel bir görünüm için yapılan cerrahi operasyonlar gelir. Oysaki günümüzde estetik operasyonların temelinde artık sadece estetik güzellik kaygısı yatmadığını görüyoruz.Estetik anlamda mevcut bazı vücut deformasyonları çoğu zaman günlük yaşam kalitesini olumsuz etkiler. Bu olumsuz etkileri ortadan kaldırmak içinde estetik ameliyatlar artık bir gereklilik halini aldı diyebiliriz.’‘ dedi.

Estetik operasyonların temel amacı, estetik kusurları ve buna bağlı olarak gelişebilen sağlık sorunlarını ortadan kaldırmak olarak öne çıkıyor. Kişilerin kusurlarını gidererek öz güvenleri üzerinde de olumlu etkiler bırakan estetik operasyonların, aynı zamanda yaşam kalitesini de artırdığını ifade eden Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op.Dr. Ayşegül Sivri, konuyla ilgili şunları söylüyor: ”Örneğin, karın bölgesindeki fazla yağlanma, cildin sarkması kişinin hareketini kısıtlarken aynı zamanda bel bölgesinde ağrı da oluşturabilir. Karın germe ya da bölgesel yağlanma sorunu için yapılan liposuction operasyonları sonrası kişi daha rahat hareket eder hale gelebilir. Bu operasyonlarla orantılı bir vücuda sahip olan kişinin uygun kıyafet bulamama sorunu da ortadan kalkar.” dedi.

İLK 30 SANİYE ÖNEMLİ 

Dr.Ayşegül Sivri, ” Yapılan bir araştırmada insan üzerindeki ilk izlenimlerin %80-90 nını kişinin dış görünüşü oluşturuyor. İlk 30 saniyede yeni gördüğümüz biri hakkında önyargılarımız oluyor. Makyajınız, gözleriniz, bakışlarınız, saç tarzınız, burnunu kemerli olması giyim tarzınız bunları etkiliyor. Yapılan araştırmalarda güzel kadınlar ve erkeklerin kariyer hayatında daha başarılı oldukları saptanmıştır.” diye belirtti.

Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Op.Dr.Ayşegül Sivri son olarak; ‘‘Genel görüntünün kişide yaratmış olduğu psikolojik çöküntü hakkında “bedeniyle barışık olmayan kişi kendiyle de barışık değildir” diyebiliriz. Yani sosyal yaşamda pek çok aktiviteden kendini soyutlayan kişide bu psikolojik bir çöküntü de yaratabilir. Dolayısıyla yapılabilecek estetik cerrahi girişimler kişinin sosyal hayata katılımını arttıracaktır.’‘ dedi.

İlgili Terimler : ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz