Kar ve buzlanmaya karşı termal su ile temizlik

25.02.2019

Kar ve buzlanmaya karşı termal su ile temizlik

Çan Belediyesi, ilçede etkili olan yoğun kar yağışının ardından ilçe merkezindeki yollarda ve kaldırımlarda oluşan buzlanma ve kar birikintilerine karşı, 49 derece sıcaklığında olan termal su ile temizlik başlattı.

 

Çan’da yoğun bir şekilde yağan kar yağışı, hayatı olumsuz etkiledi. Kent merkezinde oluşan kar birikintileri ve buzlanma, ilçe merkeziyle cadde ve ara sokaklarda yaya vatandaşlar ile sürücülerin zor anlar yaşamasına neden oldu.

 

Kar yağışının başladığı ilk andan itibaren karla mücadelesini sürdüren Çan Belediyesi ekipleri ilçe merkezi ile cadde ve ara sokaklarda soğuk hava nedeniyle oluşan buzlanma ve kar birikintilerini, 49 derece sıcaklıktaki termal su ile temizliyor.

 

Çan Belediye Başkanı Abdurrahman Kuzu, yoğun kar yağışı sonrası ilçe merkezinde termal suyla kar temizle çalışmasına ilişkin olarak açıklamalarda bulundu.

Başkan Kuzu:“ Şehrimizin sokaklarında biriken karları termal suyumuzu kullanarak eritiyoruz. Termal Su nimettir, turizm için nimettir. Bugünde karı eritmek için kullanıyoruz. Vatandaşlarımızın caddelerde sorun yaşamaması için ki Allaha şükürler olsun Çan merkezde o anlamda hiçbir sıkıntımız bulunmamakta” dedi.

 

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz