Kar, fırtına, soğuk, asıl kış başlıyor!

18.01.2018

Kar, fırtına, soğuk, asıl kış başlıyor!

 Meteoroloji’den son dakika hava durumu haberleri

Sıcak geçen kış nihayet normale dönmeye, havalar soğumaya başladı. Yurtta bugün ciddi bir soğuma bekleniyor birçok şehrimiz için ise kar alarmı verildi. Son dakika verilerine göre rüzgar dönüyor, kar bekleyenler için güzel haberler geliyor. Meteoroloji’nin son hava durumu verilerine göre batı soğuyor, doğu ısınıyor!

İstanbul’a geçtiğimiz hafta beklenen kar bugün sürpriz yapabilir. Gelecek hafta kendini iyiyden iyiye hissettirecek kışın provası bugün gerçekleşek. Yurdun batısında karayelin etkisiyle sıcaklıklar aniden düşecek, 6-10 derece arasında gerçekleşecek olan ısı düşüşü, birçok şehire kar getirecek.

BUGÜN 10 DERECE BİRDEN SOĞUYACAK!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan son dakika verilerine göre bugün, iç ve batı kesimlerde rüzgarın kuzeye dönmesi ve ani sıcaklık düşüşü ile birlikte 6 ila 10 derece azalacağı, doğu kesimlerde güneyli rüzgarla birlikte 1 ila 4 derece artacağı tahmin ediliyor.

son dakika kar haberleri

BAZI İLLERE YOĞUN KAR UYARISI

Meteoroloji tarafından yapılan son değerlendirmelere göre ülkemiz genelinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Genellikle yağmur ve sağanak, rüzgarın kuzeye dönmesi ve ani sıcaklık düşüşü ile birlikte Marmara’nın doğusu, İç Ege, Akdeniz’in iç ve yüksek kesimleri, İç Anadolu, Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’da karla karışık yağmur ve yer yer kar şeklinde görülecek yağışların, Doğu Akdeniz ve Güneydoğu Anadolu’nun batısı ile Antalya’nın doğusunda kuvvetli ve çok kuvvetli sağanak (21-50 yer yer 51-100 Kg/m2), Doğu Anadolu’nun batısı ve Bolu çevrelerinde yoğun kar (21-50 cm), Düzce’nin Kaynaşlı, Gölyaka, Yığılca ve Çilimli ilçelerinde yer yer kuvvetli kar (10-20 cm) şeklinde olması bekleniyor.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz