“Kadın Nasıl Başarılı Olabilir?”

20.12.2016

“Kadın Nasıl Başarılı Olabilir?”

CHP Milletvekili Öz ÇOMÜ TROİA Kültür Merkezinde Nurten ÖZTÜRK’Ü Dinledi

Yüzde Yüzü Türk Sermayesine Ait Bir Şirkette De Bu Yakışırdı

CHP Çanakkale Milletvekili Öz, Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Terzioğlu Yerleşkesi Troia Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen “Kadın Nasıl Başarılı Olabilir?” konulu konferansa katılarak, OPET Yönetim Kurulu Üyesi ve OPET bilinçli toplum projeleri lideri fahri hemşerimiz Sayın Nurten Öztürk’ü dinledim dedi.

Öz, Sayın Öztürk, hep gittiğimiz, ziyaret ettiğimiz birçok tarihi mekânın OPET’in Tarihe Saygı Projesi Kapsamında yenilendiğini ifade etti dedi.

Öztürk’ün sunumu esnasında; Tarihi Gelibolu Yarımadası’nın doğal dokusunu koruyarak, çağdaş bir görünüme kavuşması için, Çanakkale Savaşları’nın geçtiği bölgede yapılan düzenleme çalışmalarının OPET’in Tarihe Saygı Projesi kapsamında yapıldığını, yine aynı şekilde proje kapsamında Alçıtepe, Seddülbahir, Bigalı, Kilitbahir, Kocadere, Behramlı, Büyük ve Küçük Anafarta köyleri ile Eceabat ilçesinde yapılan çalışmaları da dinleme fırsatı buldum dedi.

Sayın Öztürk, projeleri kapsamında köy meydanları ve evlerin çehrelerinin yenilendiğini, modern satış reyonları oluşturulduğunu, köylerimizin yeşillendirilerek, mevcut müzelerin yenilendiğini ve müze olmayan köylere yeni müze ve kültür merkezleri yapıldığını sade bir dille anlattı.

Halk Eğitim Merkezleri işbirliği ile yöre halkına yönelik olarak ingilizce, bilgisayar, pansiyonculuk ve kişisel gelişime yönelik eğitimlerin verildiğini proje kapsamında Eceabat’a açık hava müzesi niteliğinde bir park yaptıklarını anlattı.  Öztürk, “Tarihe Saygı Parkı” adı verilen park, Çanakkale Savaşı’nın tüm detaylarını gösterecek şekilde donatılmıştır. Proje kapsamında 57.Alay Şehitliği ve Gelibolu Yarımadası’nın en büyük iki hastane şehitliğinden biri olan Akbaş Şehitliği aslına uygun olarak yenilenerek ziyarete açılmıştır. Eceabat’ta işlevselliğini yitiren İlköğretim Okulu’nun yerine ise yeni ve modern bir okul inşa ederek eğitim ve öğretim hayatına kazandırılmıştır dedi. Kendisini dinlerken Çanakkale’ye yaptıkları hizmetler beni bir Çanakkale’li olarak duygulandırdı. OPET’in kentimize gösterdiği özel ilginin nedeni kuşkusuz ki bu topraklarda cereyan eden ve tarihin akışını değiştiren Çanakkale Savaşlarıdır. Yüzde yüzü Türk sermayesine ait olan bir şirkete de bu yakışırdı demekten insan kendini alamıyor. Konferans sebebiyle kendileri ile tanışmaktan duyduğum mutluluğu kamuoyu nezdinde de ifade etme gereği duyduğumu belirtmek isterim. Ülkesine ve insanına saygılı girişimcileri cesaretlendirmemiz gerektiğini düşünüyorum. Truva Petrole ve OPET Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Öztürk’e hemşerilerim adına bir kez daha teşekkür ediyorum. Bu anlamda bu konferansın organizasyonunda emeği geçen Başta Gökhan Bayram hoca olmak üzere üniversitemize de teşekkür ediyorum.

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz