İzmir’e Samanlar Gelmeye Başladı

01.10.2017

İzmir’e Samanlar Gelmeye Başladı

Üreticinin Yüzü Güldü

İzmir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği artan saman fiyatları ve üyelerinin saman bulamaması dolayısıyla Bulgaristan’dan saman ithalatı yaptı.

İzmir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği artan saman fiyatları ve üyelerinin saman bulamaması dolayısıyla Bulgaristan’dan saman ithalatı yaptı. Birlik Başkanı Ahmet KOCAAĞA üyelerinin mağdur olmasından duyduğu üzüntüyü dile getirerek, üyelerine kaliteli ve ihtiyaçlarını karşılayacak miktardaki samanı piyasanın altında fiyatlarla getirmenin boyunlarının borcu olduğunu söyledi. İlk partisi İzmir Alsancak Limanına indiğini ve 1 Ekim 2017 tarihiyle sevkiyatının başladığını sözlerine ekledi.

KOCAAĞA “ Saman ithalatı tabi ki bizim de istediğimiz bir şey değil ama üyelerimiz parasıyla bile saman bulamıyorlardı. Tüccarların eline bakmaktan bıktılar. Biz de önce kendi üyelerimizin, sonra İzmir içi üreticilerinin, en son da Ege Bölgesi’nde saman talebi olanların taleplerini elimizden geldiğince karşılamaya çalışacağız. İkinci parti samanımız da önümüzdeki günlerde İzmir’de olacak.” Dedi.

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz