Hortum çıktı, 25 kişi yaralandı

14.11.2017

Hortum çıktı, 25 kişi yaralandı

Antalya’da etkili olan şiddetli yağış, fırtına ve hortum, Kaş, Finike, Demre ve Kumluca ilçelerinde büyük hasara yol açtı. Devrilen ağaçlar ve çatılardan kopan parçalar 25 kişinin yaralanmasına neden oldu.

Dün akşam saat 21.30 sıralarında yer yer ceviz büyüklüğünde dolunun ve hortumun etkili olduğu bu ilçelerde tarım arazileri ve seralar büyük zarar gördü. Sahildeki ev ve iş yerlerinden bazılarının çatıları uçtu, aralarında kamyonların da olduğu çok sayıda araç devrildi. Ağaçlardan kopan dallar ile çatılardan düşen parçalar ise etrafa savruldu. Fırtına yüzünden savrulan parçaların isabet etmesi sonucu hafif yaralanan ve hastanelerde tedavi altına alınan 25 kişiden 23’ü taburcu edildi. Vücutlarına isabet eden cisimler nedeniyle Finike Devlet Hastanesine kaldırılan iki kişinin ise kontrol altında tutulduğu öğrenildi.

Seraları yerle bir eden hortum, elektrik direklerini ve meyve ağaçlarını yerinden söktü. Bölgede elektrik kesintileri yaşandı.

CUMHURBAŞKANI TELEFONLA ARADI 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da hortumun yol açtığı felaketin ardından Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya’yı arayarak bilgi aldı. Hayatında böyle bir olay görmediğini belirten Belediye Başkanı Çetinkaya, “Çok geniş bir alanda etkili oldu. En büyük tesellimiz can kaybının olmaması. Sayın Cumhurbaşkanımız, Dışişleri Bakanımızla birlikte uçaktan telefonla aradılar. Sayın Cumhurbaşkanımız devletimizin yaraları en kısa sürede saracağını söyledi” dedi. Kaş Belediye Başkanı Halil Kocaer şiddetli fırtına nedeniyle Gökseki Mahallesi’nde çok sayıda ağacın devrildiğini, özellikle deniz kenarındaki 30 civarında villada hasar oluştuğunu belirtti.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz