Hamza Erkal Merkeze, Yeni Vali Belli Oldu

10.09.2016

Hamza Erkal Merkeze, Yeni Vali Belli Oldu

Çanakkale’de başarılı çalışmaları dikkat çeken Vali Hamza Erkal’ın merkeze çekildiği öğrenildi. Vali Hamza Erkal’in merkeze alınmasında ise geçtiğimiz aylarda Çanakkale Valiliğinde yaşanan “Ses Kaydı” skandalının olduğu öğrenildi.

 

VALİ ERKAL’IN TAYİNİNDE DİKKAT ÇEKEN İDDİA!

 

Temmuz ayının ilk haftasında Valilikte yaşanan bir skandal nedeniyle Vali Erkal’in merkeze alındığı iddia ediliyor. Başbakan Numan Kurtulmuş’a yakınlığı ile tanınan bir isim olarak da dikkat çeken Vakıflar Bölge Müdürü Muhammet Şakir Erarı, Vali Hamza Erkal ile baş başa yaptığı görüşmeyi ses kaydına alırken yakalanmıştı. Yaşanan olayın Ankara’ya yansıması üzerine Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş’u harekete geçtiği ve tek kişilik bir Kararname hazırlayarak saraya sunulduğu iddia ediliyor.

 

Öte yandan Yeni Akit Gazetesi yazarı Abdurrahman Dilipak Vali Hamza Erkal’ın merkeze çekildiği haberine Ankara kulislerinde yayılması üzerine tepki gösterdi! Vali Hamza Erkal’in tek kişilik kararname ile merkeze alınmasına twitter mesajı ile tepki gösteren Dilipak “Çanakkale valisi merkeze alınmış. Hayırdır.. Ama merkezdeki bazı FETÖ’cüler yerinde” mesajını twitterdan takipçileri ile paylaştı.

Çanakkale’nin Yeni Valisi Belli Oldu

Orhan_Tavli

Çanakkale Valiliği görevinde başarıyla hizmet eden Vali Hamza Erkal’den boşalan koltuğu İçişleri Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanı Orhan Tavlı’nın atanacağı öğrenildi. Tek kişilik kararname’de Çanakkale Valisi Hamza Erkal merkeze alınırken; 6 Ağustos 2014 tarihinde İçişleri Bakanlığı Teftiş Kurulu Başkanlığına atanan Ordu doğumlu Orhan Tavlı’nın da Çanakkale Valiliğine  atanması resmiyet kazandı.

 

Bu akşam saatlerinde saraya ulaşan tek kişilik kararname’nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylandı.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz