Gürcan Öz de sağduyuya davet etti

01.01.2019

Gürcan Öz de sağduyuya davet etti

İYİ Parti’nin Çan Belediye Başkan Adayı Fazıl Sayın, Sosyal medyada Çan’da Siyasette gerginliğe geçit yok!.. diyor ve Çan halkını uyarıyordu:

“Siyaset konuşmayı seviyoruz. Ancak kırmadan dökmeden bölmeden parçalamadan yapmak lazım ki dostluklara ve komşuluklara zarar vermeyelim.”

Bugün ise CHP Çan Belediye Başkan Adayı Bülent ÖZ’ün ağabeyi İş adamı Gürcan Öz kendi sayfasından yeni bir paylaşım yaptı.

Son zamanlarda bir çok sosyal medya kullanıcıları, bir partinin sempatizanlığının dışında sanki o partinin bir neferi gibi “Ölmek var, dönmek yok” biçiminde sorumsuzca yorumlar yaparak insanların rencide olup olmadıklarına bakmıyor. Ailelerinin, çocuklarının olup olmadığına aldırmıyor, yazıp geçiyorlar. Oysa bu sosyal medya hesaplarındaki yorumlar, kendi çocukları tarafından da okunmakta.

Bu yüzden her tarafa zarar yazmakta…

Gürcan Öz’ün paylaşımı şöyle;

ESKİDEN ÇAN’da SİYASET…

Komşu ilçelerimizden birinde Adalet partisinin ileri gelenlerin birinin vefatında cenazesinde CHP’lilerin, CHP’nin ileri gelenlerinden birinin vefatında Adalet Partililerin davul zurna çaldırdığı zamanlarda; (mecazi anlamda değil, gerçekten)

Çan’da yıllarca CHP ilçe başkanlığı yapmış rahmetli babam Hasan Öz Çan’ın duayen belediye başkanlarından Mesut Hulki Önür’ün cenazesinde Özler Restaurantı tam gün kapatarak, gösterdiği incelikten, rakibe iftira atarak prim elde etmeye çalışan siyasetçilere geldik.

Bu çok üzücü.

Çan siyasetinde özlenen saygın seviyeli ama bir o kadar da rekabetçi söylemler, projeler, vaadlerle geçen bir seçim atmosferini tekrar sağlayabiliriz.

ÇAN’da SAĞDUYU HAKİM OLMALI…

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz