GÜRCAN ÖZ, ÇAN HEPİMİZİN DEDİ

14.01.2019

GÜRCAN ÖZ, ÇAN HEPİMİZİN DEDİ

CHP Çan Belediye Başkan adayı Bülent Öz’ün Ağabeyi GÜRCAN ÖZ haklarında yapılan eleştirilere cevap verdi!

Çan Belediye Başkan seçimleri öncesi sosyal medya kullanıcıları inanılmaz yazılara şahit oluyorlar.

Kötüleyici bir üslupla insanların iş hayatları, özel yaşamları veya geçmişleri alaycı bir şekilde, haksızca ve bir o kadar da acımasızca eleştirilmekte ve bu eleştiriler gerçeklerle yakından veya uzaktan hiçbir şekilde bağdaşmamaktadır.

Sağduyulu Çanlılar ise bu durumu sadece üzülerek izleyip, üslubun düzelmesini bekliyor. CHP Çan Belediye başkan adayı Bülent Öz bundan nasibini alan ilk kişi. Aile ilişkilerinden vurabilmek adına yapılan bu tarz insafsız açıklamalar, ÖZ ailesine karşı Çan halkında karşılık bulan teveccüh göz ardı ediliyor.

Ama her kötülükten mutlaka iyi bir şeyler de çıkıyor.

ÖZ kardeşler, bu yapılanlara tepki duyarak bir araya gelmişler. Bülent Öz’ün ağabeyi Gürcan Öz ve Ercan Öz ile üçü birlikte esnaf ziyaretlerine ile siyasi çalışmalarına başlamışlar.

Gürcan Öz ise sosyal medya hesapları üzerinden kardeşi Bülent Öz ve ailesine yapılan eleştirilere de yazdığı yazı ile gerekli cevapları saygı çerçevesinde yer veriyor.

MHP Çan ilçe başkanı Fevzi Karakaya’nın haklarında yazıp Facebook’ta paylaştığı yazıya Gürcan Öz AH BE KARDEŞİM yazısı ile yapılan eleştirilere yapıcı üslup ile yaklaşarak aşağıdaki yazıyı paylaşmış.

 

AH BE KARDEŞİM…

 

Çan’ın Yunan işgalinde Çan’ı terk etmeyip direnen ve şehit olan Öğretmen Hakkı Efendinin kardeş çocuklarından Okumuş Sabriye’nin torunu, Hasan ve Nurduran Öz’ün oğlunun benim güzel Çan’ım sözüne takılıp bu Çan sizin değil bizim diyerek eleştiriyorsun ya güzel kardeşim,

Çan sizin de bizim de, hepimizin yani. Bu iş beka meselesi diyorsun ya kardeşim, Memleketi için direnmiş, şehit olmuş bir sülaleden gelen Çan’ın yerlisi öz evladı olan Bülent Öz’den tükaka bir adam çıkaramazsın, kardeşim.

Beyhude çabalar bunlar.

Kim daha fazla Çanlı diye bir terazi koymanın bir anlamı var mı kardeşim, huzur içinde kardeşçe yaşamamız gerekirken, hep birlikte Çanımıza sahiplenmek yerine sen daha az Çanlısın ben daha çok Çanlıyım diye bir söylem yakışır mı bize?

Napacaz Çan mezarlığında atalarımızın dedelerimizin büyüklerimizin mezarlarını mı sayacaz, kiminki 1 fazla çıkarsa o mu daha fazla Çanlı olacak?

Fabrika altındaki Çan’ın ilk mezarlığında senin atan deden yatıyor mu diye sorsam, şık olur mu?

Bu tarz söylemlerle, birbirimizi ötekileştirmemiz hiç birimize yakışmaz. Ortak paydamız; Çan.

Hepimiz Çan için elimizden gelen çabayı gösterelim. Napcanız biz kazanırsak Çan’ı mı terk etceksiniz? Yapmayın böyle!

Şimdilerde Bülent Öz’ü üslubun ayarı kaçmış bir biçimde; eleştirip mevcut başkana destek veriyorsun ya kardeşim. Daha 3 ay önce kendi sayfanda Rahmetli Cahit Özer’in belediyedeki usulsüzlüğü örneklerle anlatan konuşmasını içeren bir videoyu yayınlayıp, Çan belediye başkanına veryansın ediyor ve gene aynı dozda üslubun ayarı bozuk bir şekilde, şiddetle eleştiriyordun.

Ne değişti de başkanın yanında yer almak için böyle kırıcı söylemlerle bir başka partinin adayına, başka bir partiden aday ama Çanın öz evladına hakarete varan sözler sarf ettin be kardeşim.

Cahit abi sağ olsaydı vallahi de billahi de senin kulaklarını çekerdi, ya da ne bileyim, sen o makamda olur muydun acaba diye de düşünmeden edemiyorum.

Oturduğun koltuğu değersizleştirecek şeyler yapma. Çan’da hayattan göçmüş Çanın değerlerinin de kemiklerini sızlatma kardeşim.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz