Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

30.08.2016

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci’nin  30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı

94 yıl önce bugün, Gazi Mustafa Kemal Paşa’nın Başkomutanlığındaki,  Türk ordusu şanlı bir destana imza atmış, Kurtuluş Savaşımızın en büyük zaferini kazanmıştır.

Malazgirt Savaşı ile Anadolu’nun kapılarını açan ecdadımız, Başkomutanlık Meydan Muharebesi ile Anadolu’nun sonsuza dek Türk yurdu olarak kalacağını tüm dünyaya göstermiştir. İstiklal harbimiz bu muharebede verilen mücadele ile taçlanmış,  düşman ordusu çok kısa bir sürede vatan topraklarından yok edilmiştir.

Cumhuriyetimizi, birlik ve beraberliğimizi geçmişte olduğu gibi bugün de bozmak isteyen şer güçler bulunmaktadır. 94 yıl önce olduğu gibi bugün de ülkemizi parçalamak isteyenler, milletimizin destansı direnişiyle karşılaşmıştır.

15 Temmuz’da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde milletimizle birlikte en alçak darbe girişimini bertaraf ettik. Devletimiz içinde yuvalanmış olan ihanet şebekelerini tek tek temizliyor, ülkemizi bu hain terör örgütünün pespaye emellerinden korumak için tüm gayreti gösteriyoruz.

FETÖ denilen terör örgütü ile Türkiye’yi durduramayanlar, bu kez de PKK, PYD, DAEŞ terörüyle ilerleyişimizi durdurmaya, birliğimizi bozmaya ve ülkemizi bölmeye çalışıyorlar. Devletimiz, milletimizin de desteğiyle bu hainlerin kirli oyunlarını, vatanımız ve birliğimiz üzerindeki alçak planları bozmaya muktedirdir. Bu terör örgütlerinin arkasındaki güçler bilmelidir ki, bir yandan içte ve dışta şer odaklarıyla mücadele etmeye devam edecek, diğer yandan da çalışarak, daha çok üreterek ülkemizi kalkındıracağız.

2023 hedeflerimizi gerçekleştirme kararlılığımızın önünde hiçbir yapı, örgüt, güç duramayacaktır. Tüm şer ittifaklarına rağmen, daha da güçlenerek çok daha gelişmiş bir demokrasi ile güçlü bir hukuk devleti olarak yürüyüşümüzü sürdüreceğiz. Teröre inat, projelerimizi bir bir hayata geçiriyoruz, geçireceğiz.

Ülkemizi tüm ihanet şebekelerinden ve terör unsurlarından tamamen temizleyecek,  ‘tek millet, tek devlet, tek vatan ve tek bayrak’ için çalışacak, tüm renklerimizle bir olmaya devam edeceğiz. Milletimiz sağduyusu ve feraseti ile birlik ve kardeşliğini hedef alanlara fırsat vermeyecek, tüm provokasyonları önleyecektir.

Bu duygularla, 30 Ağustos Zafer Bayramımızı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal Paşa olmak üzere, tüm şehitlerimizi bir kez daha minnetle, rahmetle yâd ediyorum.

 

Bülent TÜFENKCİ
Gümrük ve Ticaret Bakanı

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz