Gökçeada’da feribot karaya oturdu, yolcular tahliye edildi

16.08.2018

Gökçeada’da feribot karaya oturdu, yolcular tahliye edildi

Çanakkale Kabatepe’den Gökçeada’ya saat 09.00 seferini yapan GESTAŞ A.Ş’ye ait 84 metre boyundaki “Gökçeada-1” isimli feribotun Gökçeada’daki Kuzu Limanı’na yaklaştığı sırada makinelerinde henüz belirlenemeyen nedenle teknik arıza meydana geldi.

Gemi kaptanının durumu fark etmesi üzerine feribota, limana çarpmaması için kurtarma manevrası yaptırıldı.

İçinde 170 yolcu ve 64 aracın bulunduğu feribot, limana yanaşmaya 30 metre kala sahil kısmındaki kumluk alanda karaya oturdu.

GESTAŞ’TAN AÇIKLAMA

‘Gökçeada 1’ isimli feribotun, Kuzu Limanı’na yaklaşık 30 metre kala, teknik arıza nedeniyle karaya oturmasına ilişkin GESTAŞ Deniz Ulaşım A.Ş.’den açıklama yapıldı.

GESTAŞ’tan yapılan açıklama şöyle:

“16 Ağustos 2018 tarihinde Kabatepe-Gökçeada hattında Kabatepe’den saat 09:00 seferini gerçekleştiren Gökçeada 1 adlı gemimiz, Gökçeada Kuzulimanı’na yanaşma manevrası esnasında makine arızası yaşamış, kaptanımız tarafından demir atılarak durdurulmuştur. Rüzgarın etkisiyle kıyıya yanaşan Gökçeada 1 feribotu, filomuzdaki bir diğer gemimiz ve sahil güvenlik desteğiyle bulunduğu yerden alınacak ve tahliye çalışmaları gerçekleşecektir. 64 araç ve içerisinde 170 yolcu ile sefere başlayan gemimizdeki yolcularımızda ve mürettebatımızda herhangi bir sağlık problemi bulunmamaktadır. Tüm yolcularımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletir, kamuoyuna saygıyla duyururuz.”

YOLCULARIN TAHLİYESİ TAMAMLANDI

Gökçeada’da Kuzu Limanı’na yaklaşık 30 metre kala makine arızası nedeniyle karaya oturan ‘Gökçeada 1’ isimli feribotta bulunan 170 yolcu, Sahil Güvenlik Komutanlığı’na ait botla sorunsuz tahliye edildi. Feribotta bulunan 64 aracın sürücülerinin ise araçlarını teslim almak için geminin limana yanaşmasını beklediği belirtildi.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz