Geek Temalı Ofislerde Neler Olmalı?

09.10.2016

Geek Temalı Ofislerde Neler Olmalı?

Geek sözcüğünü uzun süredir sıklıkla duyuyoruz. Geek olmak ne demek çoğumuzun belli bir fikri var. Bu fikirler elbette uzun süren efsanevi tartışmalar sayesinde oluştu diyebiliriz: “geek misiniz nerd mü?” tartışmalarından bahsediyoruz. Nerd olmak, boş zamanını bile çalışarak geçiren ve dilimizde de “inek” olarak karşılık bulmuş bir varoluş iken; geek olmak, boş zamanlarını hayran oldukları, sürekli takip ettikleri ve hatta onunla ilgili her şeyi toplayıp biriktirdikleri nesnelere adamak demektir. Bu nesneler, bir aşk nesnesi gibidir adeta. Örneğin, Star Wars’a ve onunla ilgili her ayrıntıya obsesyon derecesinde bağlı insanlar geek olarak adlandırılabilirler. Çoğu geek bilgili, ilginç ve eğlencelidir.

Geek

Günümüzün ofis ortamları, eğlenceli geeklik kurumunu benimsiyor çünkü geek olmanın yaratıcı bir yanı da var. Sıkıcı ofis dekorasyonu yerine bir tema yaratarak bunun etrafında gelişen eğlenceli, göz alıcı, keyifli bir ofis dekorasyonunakucak açan şirketlerin sayısı gitgide artıyor. Bu yazımızda, geek temalı ofislerde bulunması gereken ofis malzemelerini yazdık. İster bir anda ister adım adım, ofisinizi bir geek cennetine dönüştürmek istiyorsanız, aşağıdaki ofis malzemelerini edinmeye başlayın.

1.Figürlü Defter

geek-kiz

Ofis işleri malum deftersiz olmuyor. Ofis işlerinin çoğu zaman yeterince ciddi olması yetmezmiş gibi, ofislerde yaygın olarak kullanılan ajanda ve defterler de çoğunlukla eğlenceli değiller. Bu nedenle, geek gibi geek olan birinin ofisinde bulunması gereken en önemli şeylerden biri de kendine has figürleri olan (mesela Kaptan Amerika ya da Star Trek) motive edici bir defter.

2.Kupa

Kupalar

Ofis masalarının ve ofis içindeki sosyalleşme zamanlarının olmazsa olmazı elinizdeki kupa. İşlere dalmış giderken, ofis masanızda bulunan bir geek kupası keyfinizi yerine getirmeye kesinlikle yardımcı olacaktır.

3.Poster

Poster

Geek temalı bir ofis için posterler vazgeçilmez materyallerdir. Ofisin atmosferini değiştirirler, yüz güldürürler, adeta sizi iş günü devam ederken hayallere dalmaya bile zorlayabilirler. Ofis dekorasyonu geek olacaksa, posterler bu meselenin büyük bir parçası.

4.Stickerlar

Iron Man Sticker

Geek temalı stickerlar hem ofis elektroniğini eğlenceli hale getirirler hem de dilediğiniz yere yapıştırarak şenlenmeniz mümkün. Bilgisayar stickerından tutun duvar stickerlarına kadar pek çok geek temalı ürün ile ofis dekorasyonunu size daha yakın hale getirebilirsiniz.

5.Figürler

figurler

Ofis masanızda en sevdiğiniz süper kahramanın figürü olsa, bakıp bakıp sevinmez miydiniz? Geek olmak böyle bir şey. Figürleri toplayıp ofis masanıza yerleştirerek kendi geek alanınızı yaratabilirsiniz. Ofisiniz zaten bütünüyle geek temalıysa bu figürleri çeşitli yerlere yerleştirerek geek temalı bir ofis yaratabilirsiniz.

6.Bardak Altlığı

Bardak Altlığı

Bardak altlıkları da geek ofis dekorasyonunda kendini gösteren ürünlerden biri. Geeklere özel tasarım bardak altlıklarından edinebilir, eğer sizin meraklarınıza ve ilgi alanınıza göre bir ürün bulamazsanız kendiniz yapma yoluna gidebilirsiniz. Örneğin, Game of Thrones ve Star Wars temalı bardak altlıkları için buraya tıklayabilirsiniz.

7.Kartvizitlik

Star Wars Kartvizitlik

Bir kartvizitlik sahibi olmanın profesyonel olduğunu söyleyebiliriz ama zaten geekler de ince zevkleri ve merakları olan profesyoneller olamaz mı? Bu nedenle, geek temalı kartvizitliklerden edinmek profesyonel yaşamınıza bir eğlence ekleyecektir. Üstelik bu tarz kartvizitlikler varlıklarıyla başlı başına cool ürünlerdir. Sizin coolluk seviyenizi de bir anda zirveye taşırlar.

8.Ofis Çantası

Ofis Çantası

Geeklik elbette ofis içinde değil, ofise gelirken de geekliktir. İster geek temalı sırt çantası ister evrak çantaları… Bir toplantıda notları çıkarmak için açılan bu eğlenceli çantalar, geek temalı ofis dekorasyonuna bireysel katkılarını mutlaka sunarlar.

Sizin hayalinizdeki geek ofis dekorasyonunda mutlaka bulunması gerekir dediğiniz ofis ürünleri var mı? Yorumlar kısmından bizimle paylaşmayı unutmayın!

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz