Ezine’de orman yangını söndürülemedi yerleşim alanları boşaltılıyor

02.07.2017

Ezine’de orman yangını söndürülemedi yerleşim alanları boşaltılıyor

Ezine ilçesinde süren orman yangını nedeniyle bölgede bulunan bir köy tedbir amaçlı boşaltılıyor.

 

Çanakkale’nin Ezine ilçesinde iki ayrı bölgede çıkan  orman yangınlarından biri kontrol altına alındı, diğeri söndürülmeye çalışılıyor.

Alınan bilgiye göre, kırsal Üvecik Mahallesi’nde bir tarımsal işletme  yakınlarındaki ormanlık alanda henüz belirlenemeyen sebeple yangın çıktı.

Yangına, Çanakkale, Ezine, Ayvacık, Umurbey belediyelerine bağlı  ekipler ile 1 helikopter müdahale etti.

Kontrol altına alınan ve soğutma çalışmaları başlatılan yangında 2  hektarlık ormanlık alan ile tarımsal işletmede bulunan bir tır zarar gördü.

Diğer yangın ise Karagömlek köyü yakınındaki buğday tarlasında  başladı. Tarladaki saman balyalarının tutuşmasıyla alevler ormanlık alana  sıçradı. Yangını söndürme çalışmaları sürüyor.

KÖY TEDBİR AMAÇLI BOŞALTILIYOR

MİSVAK KÖYÜ BOŞALTILDI
Yangın Ayvacık İlçesine bağlı 100 haneli Misvak Köyü’ne doğru ilerlemeye başladı. Bunun üzerine yetkililer, Ayvacık İlçesi’ne bağlı Misvak Köyü’nü tedbir amaçlı boşalttı.
Misvak Köyü yakınlarında devam eden orman yangınına arazöz ve yangın ilk müdahale aracı ile müdahale eden orman işçileri, yangının yola sıçraması nedeniyle alevlerin arasında kalmaktan son anda kurtuldu. Orman işçilerinin, yolda bulunan diğer ekipleri de yangın bölgesinden uzaklaştırmaya çalışması kameralara yansıdı.

İlgili Terimler : , ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz