Ezine’de Mavi Balina isimli bilgisayar oyunu oynayan çocuk intihar etti!

27.12.2017

Ezine’de Mavi Balina isimli bilgisayar oyunu oynayan çocuk intihar etti!

EBEVEYNLER DİKKAT, BU OYUN CAN ALIYOR.!

Oyuncularını intihara sürükleyen ” Mavi Balina” isimli bilgisayar oyunu bir can daha aldı.Üstelik Bu sefer Ezine ilçesinde 8 yaşında bir çocuk..

Bu yeni oyunun adı “Mavi Balina” ve birçok farklı sosyal medya platformu aracılığıyla oynanabiliyor. Oyunculara 50 gün boyunca onları kontrol eden bir usta atanıyor ve her gün tamamlamaları gereken bir görev veriliyor. 50. günün sonunda oyunun ustaları, gençlere intihar etmelerini emrediyor ve ne yazık ki tüm dünyada bunu yapan gençler hatta çocuklar oldu.”

Bu Cumartesi sabahı annesi ile birlikte komşuya giden ve isminin açıklanması istenmeyen 8 yaşındaki bir çocuk, annesinden izin alarak komşudan çıkıp eve gitti. Misafirlik dönüşü Eve gelen anne ise gördüğü manzara karşısında şoka girdi. 8 yaşındaki çocuğu kardeşiyle yattığı iki katlı ranzaya kendini asarak intihar etmişti.Pazar günü cenazesi defnedilen küçük çocuğun aile yakınları ve komşularının verdiği beyanlara göre ölen çocuğun Mavi Balina isimli oyundaki talimatlar sonucu intihar ettiği iddia edildi. Konuyla ilgili Çanakkale Ezine Emniyet Müdürlüğü soruşturmaya devam ediyor.

İlgili Terimler : ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz