Eski HSYK Genel Sekreteri Çanakkale’de Yakalandı

08.02.2018

Eski HSYK Genel Sekreteri Çanakkale’de Yakalandı

FETÖ’den aranan eski HSYK Genel Sekreteri Mehmet Kaya Çanakkale’de örgütün gaybubet evlerine düzenlenen operasyonda yakalandı.

Fetullahçı Terör Örgütü’nün (FETÖ) yargı yapılanmasına yönelik toplantıları organize ettiği iddia edilen eski Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK) Genel Sekreteri ve Yargıtay üyesi firari Mehmet Kaya, Çanakkale’de yakalandı. Çanakkale Cumhuriyet Başsavcılığı’nın firari şüphelilere yönelik başlattığı soruşturma kapsamında kentte FETÖ’nün gaybubet evleri belirlendi.

 

10 AYRI ADRESE EŞ ZAMANLI OPERASYON

Başsavcılığın kararı üzerine 10 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonda, eski HSYK Genel Sekreteri ve Yargıtay üyesi FETÖ firarisi Mehmet Kaya da yakalandı. Gaybubet evine düzenlenen operasyonda gözaltına alınan Kaya, işlemleri için emniyete götürüldü.

 

FETÖ’NÜN YARGI İÇİNDEKİ ÖRGÜT TOPLANTILARI

FETÖ’nün 15 Temmuz 2016’daki darbe girişiminin ardından yürütülen soruşturmalarda Kaya’nın, yargı içerisindeki örgüt toplantılarını organize ettiği belirlenmişti. Eski HSYK üyesi Kerim Tosun ise ifadesinde, örgütle Mehmet Kaya aracılığıyla tanıştığını, Kaya’nın evindeki toplantılara katıldığını belirtmişti. Tosun, Yargıtay üyesi olduktan sonra da Kaya’nın organize ettiği toplantılarda yer aldığını söylemişti.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz