Eski Bakan`ın üniversite mezunu oğlu bakkal oldu

07.03.2017

Eski Bakan`ın üniversite mezunu oğlu bakkal oldu

Çanakkale Milletvekili ve Çevre Bakanlığı da yapan Hamdi Üçpınarlar’ın kolejde okumuş, üniversite mezunu oğlu Mehmet Menderes Üçpınarlar, işsiz kalınca bakkal oldu

19. ve 20. Dönem Çanakkale Milletvekilliği, 1993-1995 TBMM KİT Komisyonu Başkanlığı, 51. ve 52. Hükümetlerde Çevre Bakanlığı görevlerinde bulunan Hamdi Üçpınarlar’ın oğlu, Mehmet Menderes Üçpınarlar kamu kurumlarında iş bulamadığı için Ankara’da bakkallık yapmaya başladı.

Özel bir koleji bitiren, ardından yurt dışında Ekonomi ve Halkla İlişkiler yüksek öğrenimi gören Mehmet Menderes Üçpınarlar, Demokrat Parti Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcılığı da yapmıştı. Mehmet Menderes Üçpınarlar, kamu kurumlarına yaptığı iş başvurularından olumlu cevap alamadığı için bakkal olduğunu belirterek, “Başvurduğum yerlerden olumlu sonuç alamayınca okul arkadaşım burayı gösterdi. Kısıtlı imkânlarla burayı açtık” şeklinde konuştu.

Babasının, mesleğini olumlu karşıladığını, “Kendi aylaklarının üzerinde dur. Helal para kazan” dediğini belirten Mehmet Menderes Üçpınarlar, topladığı bahşişleri yardıma ihtiyacı olan insanlara verdiğini kaydederek, “Geçen bir müşteri bahşiş vermek istedi. Ayakkabıya ihtiyacı olan birisi vardı, ‘verdiğiniz parayı onda kullanalım’ dedim ve gerekli yere ilettik ayakkabıyı” diye konuştu.

Müşterilerinin çoğunun eski bir bakan oğlu olduğunu bilmediğini ifade eden Üçpınarlar, “Bir teyze var ‘seni görüyorum, üzülüyorum’ diyor. Kendi bakıcısını gönderiyor ekmek almaya. ‘teyze sorun yok, biz seve seve yapıyoruz’ diyorum“ şeklinde konuştu.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz