Erken gelen bahar yerine soğuk ve yağmurlu havalar alıyor.

12.03.2017

Erken gelen bahar yerine soğuk ve yağmurlu havalar alıyor.

Erken gelen bahar havalarının yerini yeniden soğuk ve yağmurlu havalar alıyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinde sağanak yağış bekleniyor.

Yapılan son değerlendirmelere göre, ülke genelinde yağış bekleniyor. Genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Anadolu’nun doğusu ve Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması beklenen yağışların Akdeniz Bölgesi, Karaman, Aksaray, Niğde, Adıyaman, Elazığ, Tunceli ve Bingöl çevreleri ile Konya’nın güney kesimlerinde kuvvetli (21-50 mm), Mersin ve Adana çevreleri ile Kahramanmaraş’ın batı çevrelerinde çok kuvvetli ve şiddetli (51-100 mm) olacağı tahmin ediliyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, hava sıcaklığı batı ve iç kesimlerde 2 ila 6 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgar, genellikle güney ve güneydoğu, Marmara ve Ege’de kuzey yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Kıyı Ege ve Akdeniz’de kuvvetli (30-60 km/sa) olarak esecek.

MARMARA

Hava Durumu: Çok bulutlu aralıklı, yağmur ve sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey ve kuzeydoğudan, akşam saatlerinde batısı ile gece saatlerinde geneli kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), sabah saatlerinde 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 1,5m, sabah saatlerinde 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

İlgili Terimler : ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz