“Eğitim sistemindeki çöküş AKP’nin yanlış politikalarının eseri”

13.10.2017

“Eğitim sistemindeki çöküş AKP’nin yanlış politikalarının eseri”

CHP Çanakkale Milletvekili Bülent Öz, Eğitim sistemindeki yanlışlıkları Meclis gündemine getirdi ve Milli Eğitim Bakanlığına sorular yöneltti…

CHP Çanakkale Milletvekili Bülent ÖZ, 12 Ekim Perşembe günü TBMM 26. Dönem 3. Yasama Yılı 7. Birleşiminde söz alarak Eğitim Sistemi yanlışlıklarını dile getirdi ve Milli Eğitim Bakanlığına sorular yöneltti.

ATANMAYI BEKLEYEN ÖĞRETMENLERİMİZ NE ZAMAN ATANACAK?

Defalarca değiştirilen eğitim sisteminin, öğrenciler üzerindeki etkilerini ve atanma umuduyla bekleyen öğretmenlerimizin feryadını dile getirip, değerlendirmeler yapan CHP’li Bülent ÖZ “Atanmayı bekleyen öğretmenlerimiz ne zaman atanacak?” Diye sordu.
Eğitim sistemini defalarca değiştiren AKP, bir önceki kendi değişİKliğini kötüleyerek adeta dalga geçmektedir.
Değerlendirmelerinde “Eğitim Sistemindeki çöküşün ve kalıcı çözüm üretmek yerine keyfi değişikliklerin yapılması AKP’nin yanlış politikalarının esedir. Üstelik eğitim sistemini defalarca değiştiren AKP, bir önceki kendi değişliğini kötüleyerek adeta eğitim sistemimiz ile dalga geçmektedir.” Sözlerine yer veren CHP’li ÖZ, TBMM Genel Kurulundaki konuşmasında şunları ifade etti:

AKP EĞİTİMİ 15 YILDIR DENEME TAHTASINA ÇEVİRDİ

Öğrencileri uluslararası ölçekte değerlendiren PISA sonuçlarında ülkemiz 72 ülke arasından ancak 50’nci sırada yer almıştır. Bu sonuç AKP’nin on beş yıldır eğitim politikasının eseridir.
Öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz, en önemlisi eğitim sistemimiz deneme tahtası olmaktadır, üstelik eğitimden Atatürk silinip yerine cihat konmaktadır.

ATANAMAYAN ÖĞRETMEN VE HANGİ SINAVA GİRECEĞİNİ BİLMEYEN ÖĞRENCİ BUNALIMDADIR.

Atatürk’ün dediği gibi eserinin üzerinde imzası olmayan yegâne sanatkâr öğretmendir fakat her seferinde atama vaadiyle umut verilerek hüsrana uğrattığınız öğretmen adaylarımız ve neredeyse her yıl değişen sınav sistemi yüzünden öğrencilerimiz stres ve bunalım yaşamaktadır.

Bu Bağlamda;

-Her seferinde kendi değiştirdiğiniz bir önceki eğitim modelinizi kötülemenizin gerekçesi nedir?
-Eğitim ve sınav sistemini tekrar tekrar değiştirmenizin gerekçesi nedir?
-Bundan sonra da eğitim ve sınav sistemini değiştirmeyi düşünüyor musunuz?
-Son olarak, atanamayan öğretmenleri ne zaman atamayı düşünüyorsunuz?
-TBMM Genel Kurulundaki açıklamalarının ardından Milli Eğitim Bakanlığına yönelttiği sorularıyla eğitim modelindeki istikrarsızlıkların nedenlerini ve atanma umuduyla bekleyen öğretmenleri gündeme getiren CHP’li Bülent ÖZ, öğrencilerin, velilerin, öğretmenlerin ve kamuoyunun bilgilendirilmesini istedi

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz