Eceabat Sular Altında Kaldı

28.11.2016

Eceabat Sular Altında Kaldı

Eceabat ilçesinde iki günden bu yana etkili olan şiddetli yağmur, yaşamı olumsuz etkiledi.

Marmara bölgesinde aralıksız olarak devam eden yapışlar hayatı da olumsuz etkiliyor. 30 saatte metrekareye yaklaşık 150 kilogram yağışın düştüğü merkezde bazı ev ve iş yerlerini su bastı. Çanakkale Belediyesine bağlı ekipler su giderlerinin açılması için yoğun çaba sarf etti.

eceabat sel ile ilgili görsel sonucu

Eceabat ilçesinde de ilçe merkezinden geçen Çınarlı Dere taştı. Taşkın nedeniyle Eceabat-Kilitbahir köyü arasındaki yol, bir süre ulaşıma kapandı. Opet Tarihe Saygı Ortaokuluna giden bağlantı yollarını etkileyen yağış nedeniyle araçlar zor anlar yaşadı. Kilye Koyu ve Kabatepe arasında kalan tarım arazilerinin büyük bölümü sular altında kaldı. Kontrolden çıkarak yan yatan bir traktör, kepçe yardımıyla kurtarıldı.

eceabat sel ile ilgili görsel sonucu

Eceabat Belediyesi ekipleri, rögar kapaklarını açıp özellikle ana caddedeki su birikintilerini gidermeye çalıştı. Çalışmaları yerinde takip eden Eceabat Belediye Başkanı Adem Ejder, “Metrekareye 150 kilogramdan fazla bir yağış var. Çınar Dere taştı, problem olan yer sadece burası. Can ve mal kaybımız yok” dedi.

İlgili Terimler : ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz