DÜNYANIN RENKLERİ ÇAN’DA BULUŞTU

23.04.2018

DÜNYANIN RENKLERİ ÇAN’DA BULUŞTU

Çanakkale’nin Çan ilçesinde düzenlenen ”1. Uluslararası Troya Çocuk Halk Dansları Festivali” kapsamında dünyanın ve Türkiye’nin dört yanından gelen çocuk halk dansları ekipleri ülke ve yörelerine ait değerleri danslarıyla sergilediler.

Çanakkale Folklor Araştırma Derneği tarafından düzenlenen festivale yurtdışından; Gürcistan, Sırbistan, Moldova, Bosna Hersek, Türkiye’den ise Manisa ve Bursa illerinden gelen minik halk dansları ekipleri ve hacı Fatma bodur mesleki ve teknik Anadolu lisesi halk dansı ekibi katıldı.

Gösterilerden önce gerçekleştirilen kortej yürüyüşünde dans ekipleri ile birlikte Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu, Çan Kaymakamı Adil Karataş, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Bal, AK Parti Çan İlçe Başkanı Murat Okan ve çok sayıda vatandaş Çan Belediyesi Termal Park Amfi Tiyatro’ya kadar yürüdü.

22 Nisan 2018 Pazar günü Çan Belediyesi Termal Park Amfi Tiyatro’da gerçekleştirilen 1. Uluslararası Troya Çocuk Halk Dansları Festivali’nde Saygı duruşunda bulunulması, İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu açılış konuşması gerçekleştirdi.

Başkan KUZU; “Hangi Milletten, Hangi Ülkeden Olursa Olsun Çocuklar Aynı Dili Konuşur ve O Dil De Sevgidir.”

Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman Kuzu yaptığı konuşmada; “Biliyoruz ki insan hayatının en önemli ve en masum zamanıdır çocukluk yılları… Çocukluk evrensel bir kimliktir. Hangi milletten, hangi ülkeden olursa olsun çocuklar aynı dili konuşur ve o dil de sevgidir. Sevgi, barış, neşe ve coşkuyla bu akşam burada buluştuk. Ayrıca çok farklı ülkelerden ve cennet vatanımızın kıymetli yörelerinden minik misafirlerimizi Çanımızda ağırlamanın da mutluluğunu yaşıyoruz.” İfadelerini kullandı.

               Ardından çocuk halk dansları ekiplerinin gösterileri sergilendi. Sahnelenen gösterileri festivale katılan binlerce seyirci tarafından büyük alkış aldı.

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz