Doğum günün kutlu olsun Türkiye’m.

29.10.2017

Doğum günün kutlu olsun Türkiye’m.

 

“İstifa ettirdiğiniz başkanlar SİYASİ FETÖCÜLER mi?

CHP ÇANAKKALE MİLLETVEKİLİ BÜLENT ÖZ;

CUMHURİYETİMİZİN SAVUNUCU VE DEĞERLERİNİ YAŞATAN

TÜM VATANDAŞLARIMIZIN CUMHURİYET BAYRAMI’NI KUTLUYORUM   

CHP Çanakkale Milletvekili Bülent ÖZ, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajı yayımladı.

CHP’li Bülent ÖZ, birlik ve bütünlük vurgusu yaptığı mesajında;

Cumhuriyetimiz farklı dinlerin ve farklı dillerin bir olup, bütün olup Ulu Önderimiz Mustafa Kemal ATATÜRK liderliğinde milli mücadele verilerek kurulup, bugünlere kadar toplumsal bütünleşme ile yaşatılmıştır ve Cumhuriyetin sönmeyecek ışığında sonsuza kadar yaşatılacaktır.

Cumhuriyet yeniden uyanışın simgesi ve en büyük devrimdir. Esaretten kurtulma mücadelesini veren ulusumuz, Cumhuriyetin temellerini atarak Egemenlik milletindir ilkesini benimsemiş ve iradesini saraydan alıp Millet Meclisine vermiştir. Cumhuriyetin ilanı milletimize özgür ve eşit hakların imkanını sağlamış, ümmet olmaktan yurttaş olma hakkına kavuşmuştur.

Son zamanlarda Cumhuriyete ve kazanımlarına karşı yapılan saldırılar karşısında biliyoruz ki, Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK ve Devrimlerini yıpratmaya ve unutturmaya yöneliktir. Dün geleceğine sahip çıkan milletimiz bugün de ATATÜRK maneviyatının ve Cumhuriyetimizin savunucu olmaya devam edecektir.

Mustafa Kemal ATATÜRK; “Cumhuriyeti bizler kurduk, sizler yaşatacaksınız” sözleriyle bizlere en önemli vazifemizi vermiştir. Ülkemiz üzerinde gizli emelleri olanlar her Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşının bu görevin sorumluluğunu üstlendiğini unutmamalıdır.

Cumhuriyet Bayramı’nı milletçe coşkuyla kutlamak, Cumhuriyet kazanımlarına verilecek önemli bir değerdir. 29 Ekim’de bu değeri en güzel şekilde yaşatacağımıza inancım tamdır. Türkiye Cumhuriyeti’nin vatandaşı olmaktan duyduğum gurur ve onurla Cumhuriyetimizin 94. Yaşını kutlarken, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK, silah arkadaşlarını ve kahraman şehitlerimizi rahmetle anıyorum.

Cumhuriyet Bayramlarımızı kutlamamız için canını hiçe sayan, Cumhuriyetimizin kuruluşundan bugüne kadar demokrasi ve terörle mücadele adına yitirdiğimiz şehitlerimizi rahmetle anıyor, gazilerimize minnet ve şükranlarımı iletiyorum.

Cumhuriyet değerlerini yaşatan tüm vatandaşlarımızın Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyor, Atamızın izinden yürüyen milyonlarca Mustafa Kemallere sevgi ve saygılarımı iletiyorum.

Yaşasın Cumhuriyet.

 

                                             Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman KUZU’nun

                                                      29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

 

Çan Belediye Başkanı Dr. Abdurrahman KUZU’ nun 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

Cumhuriyetimizin 94. yıldönümünü büyük bir sevinç ve gururla kutlamanın heyecanını yaşıyoruz. Bugün; Milletimizin, büyük bir iman ve inançla, büyük komutan ve devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, emsali görülmemiş bir şekilde verdiği, bağımsızlık mücadelesi ile kurulan Cumhuriyetimiz için, ortak değerlerimiz çemberinde, her zamankinden daha güçlü bir şekilde kenetlenme günüdür.

Dün olduğu gibi bugün de, bir ve beraber olmamızı sağlayan, bizi biz yapan yüksek değerlerimizi en güçlü sesle yüceltecek ve tek millet, tek devlet, tek bayrak, tek vatan olarak, yürek yüreğe,  geleceğe emin adımlarla yürümeye devam edeceğiz.

 

Atalarımızdan bizlere miras kalan bu aziz vatan topraklarımızda gözü olanlar, her daim ihanet ve pusu içinde oldular, ancak Çanakkale’de destan yazan Yüce Türk Milleti, 15 Temmuz hain FETÖ darbe girişiminde de, yine bir destan yazarak, Cumhuriyetine ve Demokrasisine sahip çıktı. Yüce Türk Milletinin, bu dik duruşu var oldukça, bu aziz vatan toprakları ilelebet bağımsız kalacak ve Türk Milleti ebediyete kadar hiçbir şekilde baş eğmeyecektir. Buna inancımız şüphesiz tamdır.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, Kurtuluş Savaşımızın ve 15 Temmuz’un tüm kahramanlarını, övgülerin en güzeline layık olan tüm şehitlerimizi rahmet, minnet ve dualarla yad ediyor, tüm halkımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyorum.

 

 

  Dr. Abdurrahman KUZU

                                                                                                 Çan Belediye Başkanı

 

Atatürkçü Düşünce Derneği Çan Şube Başkanı Gökay Bulut’un Gaziler Günü Mesajı

Büyük Türk milletinin yaşamında seçkin ve anlamlı bir yeri olan ve Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, milletimizden alınan güçle kurulan, çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin 94. yıldönümüne,sevinç ve coşku içerisinde ulaşmış bulunuyoruz.

Atatürk Onuncu Yıl Nutku’nu okurken Cumhuriyetin ilan edildiği 29 Ekim gününü en büyük bayram olarak armağan etmiştir.

Çıkardıkları yönetmelikle alanlarda kutlamaları yasakladılar.Sivil toplum kuruluşlarının ATATÜRK anıtına çelenk koymalarını bile yasakladılar. Andımızı kaldırdılar. Ne kadar yasaklarlarsa yasaklasınlar 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızıbüyük bir coşkuyla kutlamaya devam edeceğiz.

Cumhuriyetimizin 94. kuruluş yıldönümünde, şehitlerimizin kanlarıyla sulanan vatan topraklarının bütünlüğünü ve Atatürk’ün Türk gençliğine ve Türk milletine en büyük emaneti olan Cumhuriyeti ve Cumhuriyetin tüm kurumlarını, birlik ve beraberlik içinde korumanın azmi ve kararlılığı içinde görevimizin başında olduğumuzu bir kez daha ifade etmek isterim. Ata’mızın bu yüce eseri Cumhuriyet tahrip edilmektedir.

O’nun en büyük devrimlerinden biri olan Türkiye Cumhuriyeti Devleti bölünüp parçalanmaya, Bölücü anayasa girişimiyle din, mezhep ve etnik köken farkı gözetmeden Türk milletinin Türkiye Cumhuriyetini kuran Türkiye halkı olduğu inancı ortadan kaldırılmaya çalışılmaktadır.

Çağdaş, demokratik, laik ve sosyal bir hukuk devleti olan ülkemizi, Atatürk’ün gösterdiği hedefe taşıyabilmek ve bu çizgiden kopmadan, ülke kalkınmasını sağlamanın yolunun, O’nun ilke ve Devrimlerinin ışığında çok çalışmaktan, birlik ve beraberliğimizi korumaktan geçtiğini hiçbir zaman hatırımızdan çıkarmamalıyız.

Ülkemiz insanlarının çağdaş dünya ile bütünleşmesinin ve uygarlığın tüm nimetlerinden en üst düzeyde yararlanmasının da, yine Cumhuriyet şemsiyesi altında kenetlenerek çok çalışmaktan geçeceği asla unutulmamalıdır.

Cumhuriyetimize sahip çıkmak herkesin asli görevidir, bunu göstermek için herkes evlerini ve iş yerlerini bayraklarla süslemelidir.

ATATÜRKÇÜ DÜŞÜNCE DERNEĞİ ÇAN ŞUBESİ Olarak; Büyük Önderimiz Atatürk’ün eşsiz dehasının eseri olan Cumhuriyetimizin 94. Yıldönümünü kutlamanın haklı gururunu ve onurunu yaşamanın sevinci içerisinde; Halkımızın Cumhuriyet Bayramını kutlar, başta Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bütün şehitlerimizi, gazilerimizi ve isimsiz kahramanlarımızı saygıyla anıyoruz. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramınız kutlu olsun.Saygılarımla.

  Gökay BULUT

                                                                             Atatürkçü Düşünce Derneği       

                                                                                       Çan Şube Başkanı

 

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz