Doğalgaza bir ayda ikinci zam

31.08.2019

Doğalgaza bir ayda ikinci zam

Doğalgaza bir ay içinde ikinci zam geldi. Doğalgaz fiyatlarına yüzde 14,90 zam yapıldı. Bu zamla birlikte toplamda yüzde 32.5 zam yapılmış oldu. Yeni yapılan zammın 1 Eylül 2019’dan itibaren geçerli olacağı belirtildi.

Son günlerde art arda gelen zamlara bir yenisi daha eklendi. Doğalgaz fiyatlarına yüzde 14,90 zam yapıldı. Fiyatların 1 Eylül 2019’dan itibaren geçerli olacağı belirtildi. Doğalgaza, 1 Ağustos’ta da yüzde 15 zam gelmişti.

EPDK’den yapılan açıklamada, Boru Hatları ile Petrol Taşıma Anonim Şirketi’nin (BOTAŞ) ilan ettiği doğal gaz toptan satış fiyatları kapsamında, konut tüketicilerinin de dahil olduğu yıllık 300 bin metreküp ve altı tüketiciler için nihai doğal gaz satış fiyatlarında ortalama yüzde 14,90 artışa gidildiği kaydedildi.

Açıklamada, yeni fiyatların 1 Eylül 2019 tarihinden itibaren geçerli olacağı bilgisine yer verildi. Doğalgaza, 1 Ağustos’ta da yüzde 15 zam gelmişti.

Yapılan zamların ardından sosyal medyada en çok konuşulan konular arasında ‘Tezek’ yer aldı. Birçok sosyal medya kullanıcısı ‘kışın tezek yakarız artık’ diyerek tepki gösterdi.

KRT

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz