Dikkat! Sıcaklıklar 10 derece birden düşecek. Yeniden kar geliyor!

03.01.2017

Dikkat! Sıcaklıklar 10 derece birden düşecek. Yeniden kar geliyor!

Hava sıcaklığı 1-2 gün içinde yaklaşık 10 derece düşecek. İstanbul’da cuma 10 derece olan sıcaklık cumartesi 2 dereceye inecek. Cuma gecesi ve cumartesi kar ihtimali var. Ankara’da da cumartesi kar bekleniyor

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan değerlendirmeye göre; 04 Ocak günü Trakya için kar bekleniyor. Ege ve Antalya çevresinde sağanak yağışı işaret eden Meteoroloji, bu yağışların 5 Ocak Perşembe günü tüm yurdu etkisi altına alacağı bilgisini verdi.

Ege ve Akdeniz’de sağanak yağışların İç Anadolu ve Doğu Anadolu ile Karadeniz Bölgesi’nde kar olarak görülmesi bekleniyor.

İstanbul ve Ankara’ya kar uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü İstanbul’da hava sıcaklıklarının 6 Ocak Cuma gününden itibaren düşeceğini belirtti. Trakya ve Marmara’nın güneyinde Cuma’dan itibaren kar yağışı bekleniyor.

Cumartesi günü Sibirya’dan gelen soğuk hava dalgası Türkiye’nin Batı kesiminde etkili olacak. İstanbul’da iki gün sürecek kar yağışının başlaması bekleniyor. Kentte en yüksek hava sıcaklığının 2 derece olması beklenirken, Türkiye’nin büyük bölümünde kar yağışı görülecek.

Pazar günü Akdeniz, Karadeniz’in bir bölümünde yağmur bekleniyor. Doğu Anadolu’nun bir kısmı parçalı bulutluyken diğer ütüm bölgelerde kar yağacak. Kuvvetli buzlanma ve don olayı beklenirken, kar yağışının Ankara’da da etkili olacağı tahmin ediliyor.

İlgili Terimler : , ,

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz