Deve güreşlerinde hastanelik oldu

28.01.2018

Deve güreşlerinde hastanelik oldu

Antalya’nın Kumluca ilçesinde İlçe Emniyet Müdürlüğüne ekip aracı alma yararına düzenlenen deve güreşlerinde bir deve rakibinden kaçarak demir korkuluklara çarptı ve yere düştü. Korkulukların altında kalan Özkan Garip adlı vatandaş yaralandı. Kazanın şokuyla fenalık geçiren vatandaş, hastanede tedavi altına alındı.

Kumluca’da bu yıl 12. si düzenlenen Geleneksel Deve Güreşleri Organizasyonu Karatepe Stadında gerçekleştirildi.

Güreşlere Kumluca Kaymakamı Hakkı Uzun, Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, Demre Belediye Başkanı Süleyman Topcu, İl Emniyet Müdürü Celal Uzunkaya, İl Jandarma Alay Komutanı Cengiz Yıldız, MHP Antalya İl Başkanı Mustafa Aksoy, AK Parti Kumluca İlçe Başkanı Arif Yavuzer, CHP Kumluca İlçe Başkanı Kemal Bilal Öner, MHP Kumluca İlçe Başkanı Yücel Kaplan STK Temsilcileri, Daire Amirleri ve yaklaşık 5 güreş sever katıldı. Güreşler, Afrin’de Şehit olan ve tüm şehitlerimiz anısına saygı duruşu İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ayrıca Afrin’de operasyon yapan Mehmetçiklerimiz için de dualar yapıldı.

Güreşlerde Kaymakamlık Kupasına Bodrumdan Gelidonya -1 ve Armutlu’dan Efsane Yağız Efe, İl Emniyet Müdürlüğü Kupasına, Kumluca’dan Salih Bey, Aydın Kuyucak’tan Servet ve Hüseyin’in 0945 isimli devesi, Ağalık Kupasına da Bodrum’dan Tunahan ile Kumluca’dan İmparator isimli devele, Esnaf Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Kupasına Bodrum’dan Burakhan, Demre’den Reco dayı isimli deve, Komisyoncular Derneği Kupasına ise Demre’den Kara şövalye ile Bodrum’dan Atakan Efe güreşti.

Güreşler sırasında bir deve rakibinden kaçarak demir korkuluklara çarptı ve yere düştü. Devenin çarpmasıyla kırılan korkulukların altında kalan Özkan Garip (44) adlı vatandaş yaralandı. Kazanın şokuyla fenalık geçiren Özkan Garip hastanede tedavi altına alındı.

Ege ve Akdeniz Bölgesinden yaklaşık 100 devenin katıldığı güreşlerde develerin kupaları sahiplerine protokol üyeleri tarafından verildi.

Güreşlerden elde edilen hasılat ise Kumluca İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne Ekip Aracı alma da kullanılacak.

İHA

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz