Demokrat Çanakkale Sitesi Kapatıldı

25.07.2016

Demokrat Çanakkale Sitesi Kapatıldı

Sedat Laçiner’in ÇOMÜ Rektörlüğü’ne seçilmesinden kısa süre sonra yayın hayatına başlayan ve Çanakkale’de işadamları, siyasiler ve öğretim görevlileri hakkında kara propaganda yapan demokratcanakkale.com adlı websitesi Sedat Laçiner’in tutuklanmasının hemen ardından kapandı.

9 Ağustos 2011 tarihinde yayın hayatına başlayan ve bugün kamuoyunda FETÖ/PDY operasyonları kapsamında tutuklanan ve içlerinde ÇOMÜ’de öğretim elemanı olarak çalışan ve şuan açığa alınan akademisyenlerinde köşe yazıları yazdığı kara propaganda websitesi kapandı.

 

Feride K.Yavaş, Firuze Ateş gibi mahlaslı yazarların köşe yazıları yazdığı Çanakkale’ye, hatta Çanakkalelilere de hakaretlerin edildiği, iş adamlarını, basın mensuplarını hedef alan; 17-25 Aralık operasyonu öncesinde özellikle CHP’li siyasetçileri ve Belediye Başkanlarını hedef alan, 17-25 Aralık operasyonu sonrasında da AK Parti Milletvekilleri Mehmet Daniş ve İsmail Kaşdemir ile parti yöneticilerini beceriksizlikle suçlayan yazıların yazıldığı, Sedat Laçiner’in rektörlük seçimlerini kaybetmesi sonrasında da ÇOMÜ Rektörlüğünü hedef alan yazıların yazıldığı web sitesi kapatıldı.

 

SİTE YÖNETİCİSİ TUTUKLANDI

 

İddialara göre sitenin yöneticiliği şu an Çanakkale cezaevinde tutuklu bulunan Yrd. Doç. Dr. Halil Şimşek yapıyordu. Mahlaslı yazılar yazarak 17-25 Aralık öncesi CHP’li siyasileri hedef alan 17-25 Aralık sonrasında da AK Partili siyasileri hedef alan Firuze Ateş’in kimliği ise geçtiğimiz aylarda savcılığa verilen ifade ile ortaya çıkmıştı. Söz konusu Firuze Ateş mahlası ile yazılar yazdığını itiraf eden kişi ise AK Parti il yönetimi tarafından da yakından tanınan Kerem İriç idi. Kerem İriç şikâyet üzerine çağrıldığı savcılıkta “Firuze Ateş benim” diyerek ifade vermişti.

 

Hatırlanacağı gibi ÇOMÜ’de öğretim görevlisi olan ve şuan açığa alınan Prof.Dr. Hamit Palabıyık, söz konusu web sitesinde   “Çanakkale demek sakinlik demek, doğallık demek, akşamları geç vakitlere kadar kafayı çekmek demek, dans etmek demek, denizde yüzmek, dağda yürüyüşler demek” ifadelerini kullanmıştı.

İlgili Terimler :

YORUMLAR

İsminiz

 

E-Posta Adresiniz

Yorumunuz